Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Žňava sa na Zapletalovú môže spoľahnúť aj mimo tréningov. Je to 24-hodinový športovec, povedal kouč Atlétky rok v SR

Žňava sa na Zapletalovú môže spoľahnúť aj mimo tréningov. Je to 24-hodinový športovec, povedal kouč Atlétky rok v SR
Osem rokov vládli slovenskej atletike muži, kým sa na trón znova posadila žena. Na strednotratiarku Luciu Klocovú z roku 2012 nadviazala v jubilejnom 30. ročníku prestížnej ankety Atlét roka Emma Zapletalová. Prekážkarke na 400 m sa podarilo za seba odsunúť dve výrazné osobnosti slovenskej atletiky - šprintéra Jána Volka aj chodca Mateja Tótha.
BRATISLAVA 6. novembra - "Ocenenie ma určite teší, hoci pre mňa je dôležitejší úspech na dráhe ako v ankete. Keď sa skĺbi jedno s druhým, mám z toho najväčšiu radosť. Keď som sa dozvedela, že som zvíťazila, veľmi som sa potešila. Po rokoch pauzy sa mi podarilo presadiť v ankete ženskú silu,“ uviedla Emma Zapletalová na webe SAZ.

Dvadsaťjedenročná Zapletalová sa v júli v estónskom Tallinne stala v behu na 400 m prekážok majsterkou Európy do 23 rokov v rekorde šampionátu aj slovenskom historickom maxime 54,28 s. Neskôr vo svojom olympijskom debute postúpila v Tokiu do semifinále a obsadila konečné 15. miesto.
“Na ME som vďaka víťazstvu prežívala neopísateľné pocity, na ktoré vždy rada spomínam. Na OH som zasa okúsila atmosféru, po akej túži každý športovec. V roku 2022 ma čakajú majstrovstvá sveta aj Európy, kde sa budem chcieť čo najlepšie umiestniť. Väčšie šance vidím na kontinentálnom šampionáte. Opäť by som sa rada výkonnostne posunula,” skonštatovala rodáčka z Nitry.

Zapletalovej tréner Peter Žňava označil svoju zverenku za 24-hodinového športovca. “Nie je atlétka len vtedy, keď príde na štadión, a kým z neho neodíde. Viem, že sa na ňu môžem spoľahnúť aj mimo tréningov. Som si istý, že vždy spraví to, na čom sme sa dohodli,” uviedol Žňava. Aj s odstupom času si myslí, že na OH v Tokiu mohla dosiahnuť viac. "Určite sa dalo bežať lepšie. V semifinále to však bola súhra viacerých okolností, ktoré práve v tom momente zahrali v jej neprospech," podotkol 39-ročný bývalý bežec na 400 m.

Žňava zvíťazil v ankete v kategórii Tréner roka dospelých aj mládeže. Na vavrínoch nechce zaspať. V hlave sa už zaoberá budúcoročnými vrcholnými podujatiami, na ktoré chce svoju zverenku čo najlepšie pripraviť. Majstrovstvá Európy sa uskutočnia v Mníchove v dňoch 15.- 21. augusta 2022. Ešte predtým najlepší atléti sveta vycestujú do amerického Eugene v štáte Oregon, kde bude v dňoch 15.- 24. júla svetový šampionát.

"Ladiť formu by malo byť jednoduchšie ako v roku 2021. Je tam opačná aklimatizácia na časový posun a odstup medzi podujatiami je štvortýždňový. Tento rok to boli len tri, čo bolo dosť nešťastné. Na predchádzajúcich ME by výkon, ktorý má Emma zabehnutý, stačil na medailu. Doba je taká, že súperky sa rýchlo zlepšujú. Emma tiež urobila kroky vpred a dúfame, že za pár rokov bude tiež medzi najlepšími," dodal Žňava na webe SAZ.
6.11.2021 / Rozhovory / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA