Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Nela Pocisková: Pri behu môžem byť sama so svojimi myšlienkami

Nela Pocisková: Pri behu môžem byť sama so svojimi myšlienkami
Nela Pocisková (31) je dnes mamou dvoch detí, ktorá sa snaží zvládať domácnosť, prácu aj neľahké obdobie pandémie. Úspešná speváčka a herečka je zvyknutá robiť všetko na sto percent. Teraz však nachádza v živote nové priority.
Už v minulosti sa netajila tým, že beh patrí k jej obľúbeným aktivitám, ktorými sa udržuje v kondícii. Rodičovstvo na tom možno niečo zmenilo, ale Nela si do nového roka dala predsavzatia opäť sa viac hýbať, veľa čítať, vzdelávať sa a učiť sa nový cudzí jazyk.

Ako trávite súčasné obdobie súkromne a pracovne?

Do divadla som sa ešte poriadne nevrátila, nakoľko mám stále malé detičky. Robím iba televízny projekt, ktorý sa zatiaľ vyrába. Nakrúcame nové časti seriálu Nemocnica a do toho ešte tvorím nové skladby so svojím autorským tímom v zložení Andrej Hruška, Samo Hošek a Zuzka Mikulcová. Som rada, že môžem pracovať. Na druhej strane sa snažím chrániť seba a svoje okolie, som zaočkovaná a neustále nás testujú. Súčasnú situáciu prežívam dosť ťažko. Som typ človeka, ktorý si veci veľmi pripúšťa. No snažím sa nemyslieť na to, v akej situácii sa nachádzame. Nedá sa však nevnímať okolie. Najťažšie to majú práve deti, keďže sa neustále zatvárajú škôlky a školy, chýbajú im rovesníci aj socializácia. A to môžem byť rada, že môj malý ešte do školy nechodí.

Akým spôsobom dokážete najlepšie zrelaxovať a odfiltrovať všetko, čo sa dnes okolo nás deje?

Spánkom (smiech). Nič iné špeciálne nemám. Rada však aj čítam. Knihy ma dokážu vtiahnuť do iného sveta. Pozriem si dobrý film. Idem si zajazdiť na koni. A paradoxne mám veľmi rada čas, keď môžem byť iba sama so sebou, v tichu a bez všetkých ostatných. Iba so svojím neustálym uvažovaním o všetkom. Okrem toho milujem aj pohyb a šport. Najmä beh a tanec. A užiť si viem aj kvalitnú masáž.

Že máte veľmi rada beh, je známe už niekoľko rokov. Platí to ešte stále tak ako v minulosti?

Beh je odjakživa súčasťou môjho života. Pamätám si časy, keď som behávala na páse a popri tom som spievala, aby som dokázala uspievať a utancovať koncert. Dnes už to nerobím. Som šťastná, keď sa k behu dostanem aspoň raz za čas, pretože je to pre mňa asi najdostupnejší spôsob kardiotréningu. Idem si zabehať vtedy, keď mi to vyhovuje a kam sama chcem. Vyčistím si pri tom hlavu, som opäť sama so sebou a mám pocit, že keď už nič iné nestíham, aspoň toto málo môžem pre seba urobiť a udržiavať si akú-takú kondíciu. Na druhej strane nemôžem povedať, že ma behanie zakaždým veľmi baví. Najradšej mám pocit po tréningu. Ten doslova milujem (smiech).

Tento rozhovor si dočítate v najnovšom
vydaní magazínu BEHAME.sk, ktorý
nájdete v každej dobrej PNSke.
29.1.2022 / Rozhovory / Autor: Michal Čarnoky /  Foto: Robert H.