Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Matej Tóth nechce na MMM v Košiciach prepáliť tempo, túži dobehnúť s úsmevom

Matej Tóth nechce na MMM v Košiciach prepáliť tempo, túži dobehnúť s úsmevom
Bývalý slovenský reprezentant v chôdzi Matej Tóth sa už nevie dočkať svojej maratónskej premiéry, ktorú zažije na nedeľňajšom jubilejnom 100. ročníku Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach. 
BRATISLAVA 26. septembra - Ako priznal v rozhovore pre web atletika.sk, pred súťažou nemá veľké ciele a chce si iba opäť vychutnať skvelú atmosféru v košických uliciach.

O svojej účasti v Košiciach sa rozhodol už na jar. Pôvodne chcel štartovať v polmaratóne ako pred ôsmimi rokmi, no potom sa dozvedel, že už je vypredaný. „Veľmi som chcel v Košiciach bežať, a preto som si povedal, že to risknem a prihlásil som sa na maratón,“ povedal zlatý olympijský medailista na chodeckej päťdesiatke v brazílskom Riu de Janeiro 2016.
S cielenou prípravou na MMM začal počas letných prázdnin. Dúfa, že tri mesiace mu napokon postačia. „Snažím sa behať štyri až päťkrát v týždni. Pre mnoho rôznych povinností to však nemôžem robiť úplne systematicky a plánovane. Snažil som sa dodržať jedine to, aby som raz v týždni absolvoval jeden dlhý tréning v objeme 20 až 30 kilometrov,“ prezradil 40-ročný rodák z Nitry niečo zo zákulisia svojej prípravy.

„Plán nemám a nemám ani konzultanta… Povedal som si len toľko, že do konca augusta musím zvládnuť 30 km v tréningu s pocitom, že by som mohol potom ďalej pokračovať. K tomuto som sa snažil dopracovať a vyšlo to,“ doplnil.

S blížiacim sa štartom už premýšľal aj nad stratégiou, akú si v Košiciach zvolí. „Základ bude najmä neprepáliť tempo. Nesmiem sa nechať strhnúť atmosférou a radšej si ušetrím nejakú rezervu na druhé kolo a záver pretekov. Verím, že v konečnom dôsledku budú neustále prevládať pozitívne emócie. Chcem si predovšetkým vychutnať atmosféru v košických uliciach a dobehnúť do cieľa s úsmevom,“ zakončil Matej Tóth.
19.9.2023 / Rozhovory / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA