ZIMNÝ TRIATLON-MS: Slovenky ovládli kategóriu junioriek, Michaličková zlatá a Bičanová strieborná

Medzi mužmi do 23 rokov získal bronzovú medailu Mário Košút
BRATISLAVA 8. februára  - Slovenská reprezentantka Zuzana Michaličková získala zlatú medailu v pretekoch junioriek na majstrovstvách sveta v zimnom triatlone v talianskom Asiagu. Na druhom mieste finišovala jej krajanka Margaréta Bičanová. V mužskej kategórii do 23 rokov sa tešil z cenného kovu s bronzovým odleskom Mário Košút.

Michaličková získala už piatu medailu na vrcholných podujatiach, k trom titulom z európskych šampionátov pridala premiérové zlato na svetovom fóre. Rovnako piaty cenný kov pridala do zbierky aj Bičanová, keď bola predtým trikrát strieborná na ME a raz bronzová na MS. Zaujímavosťou je, že vždy finišovala za Michaličkovou.
Ešte počas sobotňajšieho dopoludnia vybojoval pre Slovensko prvú medailu Košút, ktorý v tesnom finiši zdolal Rusa Ivana Zalavceva a premiérovo v kategórii do 23 rokov sa postavil na pódium. Medzi ženami v rovnakej vekovej kategórii obsadila Lýdia Drahovská šieste miesto. Dorastenci Dominik Dupej s Róbertom Judiakom, ktorí štartovali medzi juniormi, sa zaradili na záver výsledkovej listiny.

8.2.2020 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Lýdia Drahovská