Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Všetkého veľa škodí. Aj behu? Jesenné číslo Behame.sk už v predaji

Všetkého veľa škodí. Aj behu? Jesenné číslo Behame.sk už v predaji
Jesenné číslo magazínu BEHAME.sk nájdete v predaji od 11. októbra.
Beh je zdravý. Beh prospieva telu aj duši. Beh zlepšuje imunitu, kvalitu spánku, dokonca aj sexuálny život. Beh odbúrava stres... Nie, nejdeme vás zahltiť množstvom dôvodov, prečo začať behať alebo v tom pokračovať. Beh má nepochybne veľa pozitív. Ale skutočne je vhodnou pohybovou aktivitou pre každého? A neplatí aj pre beh známa múdrosť, že všetkého veľa škodí?

Vitajte na štarte ďalšieho vydania magazínu Behame.sk, štvrtého v tomto roku.

Opäť sme sa pre vás snažili namixovať pestrý koktejl zaujímavého a užitočného čítania (nielen) pre bežcov.
Ak už premýšľate nad odpoveďami na otázky z úvodu, určite si prečítajte rozhovor s Janom Pernicom, šéfom bežeckej sekcie českej atletiky, ktorý trénuje reprezentantov, ale aj rekreačných bežcov. Niektoré jeho názory a postrehy vás možno v prvej chvíli zarazia, ale je dobré sa nad nimi pozastaviť a uvažovať. Miloš Škorpil v bežeckej škole prezradí, čo je pretrénovanosť, ako jej predísť a ako si s ňou poradiť. Lebo áno, všetkého veľa škodí a - niekedy aj behu.

Tvárou z titulky je Samuel Baláž, olympijský medailista z Tokia. Ako dobre, že sa nedal na umenie alebo na plávanie. Pri vode zostal, ale s pádlom v ruke a na olympiáde doviedol slovenský štvorkajak do cieľa na bronzovej pozícii. Aký má vzťah k behu a či ho môžete stretnúť niekde aj na bežeckých pretekoch, prezradil v rozhovore pre Behame.sk.

Problémy s pretrénovanosťou zrejme nemal nórsky vytrvalec Mons Monsen Øyri, ktorý v časoch dávno minulých bežal napríklad z Paríža do Moskvy za necelých 14 dní alebo z Mníchova do vtedajšieho hlavného mesta Grécka Nafplia za 24 dní. Ale je to vôbec možné?

Predstavíme vám aj dve behajúce dámy. Nádej slovenskej atletiky, šprintérku Viktóriu Forster, aj Luciu Furmánkovú, mamu, podnikateľku, influencerku a predovšetkým milovníčku behu.

A pridáme ďalšie dobré čítanie - aj o tom, čo dať pred ranným tréningom do žalúdka, čo si obliecť a čo obuť.

Veríme, že aj vďaka Behame.sk zostanete zdraví a pozitívne naladení a prežijete krásnu farebnú jeseň.


8.10.2021 / Ostatné / Autor: br