Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

V Paríži si už cez deň nezabeháte, ľudia to zneužívali

V Paríži si už cez deň nezabeháte, ľudia to zneužívali
Francúzska metropola sa rozhodla ešte viac sprísniť opatrenia proti šíreniu koronavírusu.
PARÍŽ 8. apríla - Od stredy zakázala ľuďom venovať sa behu v čase od desiatej rána do siedmej večera. Parížania totiž možnosť ísť si von zabehať podľa francúzskych médií zneužívali, vôbec nedodržiavali medzi sebou povinnú niekoľkometrovú vzdialenosť, a pre mnohých z nich bol beh iba zámienka - obliekli sa do športového a potom sa iba prechádzali v mase ľudí, lebo sa im nechcelo sedieť doma.
Sprísnenie opatrení v utorok ohlásila parížska starostka Anne Hidalgo a týka sa len francúzskej metropoly, nie celej krajiny.

Naopak, Česká republika najnovšie rozhodla o zvoľnení opatrení týkajúcich sa športu a oznámila, že už od utorka napríklad nebudú musieť mať ľudia, ktorí sa individuálne venujú behu či cyklistike v prírode, na tvári rúška.
"Umožňujeme pohyb týchto osôb aj bez rúšok, ale iba za predpokladu, že budú udržiavať tú psychologickú hranicu dva metre od seba. Zjednodušene povedané, ak bude niekto jazdiť v prírode na bicykli, nemusí mať rúško, ak niekto bude v lese behať, nemusí mať rúško. Ak sa ale niekto bude pohybovať vnútri mesta, kde tých ľudí bude viac a kontakt by mohol byť menej ako dva metre, mal by to rúško mať," informoval minister dopravy a priemyslu Karel Havlíček.

Informácie pochádzajú z agentúry AP a z webstránky britskej spoločnosti BBC.

8.4.2020 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock