Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

V Malých Karpatoch sprístupnili útočisko pre turistov a ultrabežcov, Útulňu Jozefa Maka

V Malých Karpatoch sprístupnili útočisko pre turistov a ultrabežcov, Útulňu Jozefa Maka
 Novú útulňu pre diaľkových turistov či ultrabežcov sprístupnili dnes v lokalite Mihalinová v Malých Karpatoch. 
TRNAVA 7. júna – V dvojpodlažnej drevostavbe môžu v podkroví prenocovať štyria až šiesti turisti, rovnaký počet môže v prípade potreby spať aj na spodnom podlaží. To je však prioritne komunitným priestorom pre turistov a ultrabežcov, ktorí sa stretli pod jednou strechou. Výstavba útočiska pre turistov je výsledkom spolupráce Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj, občianskeho združenia KST Hikemates a Trnavského samosprávneho kraja, ktorý poskytol na výstavbu financie.

„Každý, kto absolvoval diaľkovú trasu naprieč Slovenskom, pozná dôležitosť turistických útulní. V uplynulých rokoch vznikli z našej iniciatívy dve moderné útulne, vo Volovských vrchoch a na Muránskej planine. Treťou je práve Útulňa Jozefa Maka v Malých Karpatoch. Vyrástla v lokalite, kde doteraz podobná turistická infraštruktúra veľmi chýbala,“ uviedol Patrik Pajta z turistického klubu Hikemates, organizátor projektu Zaži útulne. Moderný vzhľad útulne je výsledkom architektonickej súťaže, v ktorej zvíťazil projekt architektov Matthiasa Arnoulda, Roberta Provazníka a Michaely Vatraľovej.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FTrnavskyKraj%2Fposts%2Fpfbid02jTdgeMNJ3iHkxTBec4badesUWoYtR1xLXmknAyAhxMVX92c8XdNrPhSmVgoSQNL1l&show_text=true&width=500
„Ešte pred otvorením útulne sme v spolupráci s Klubom slovenských turistov doplnili značenie, aby ju diaľkoví turisti či bežci ľahko našli. Stojí na mieste, ktoré je výsledkom dohody všetkých partnerov. Spoločne sme vybrali lokalitu, ktorá musela splniť viaceré dôležité kritériá. Veríme že Útulňa Jozefa Maka bude dlho slúžiť účelu, pre ktorý bola postavená, a turisti si ju budú vážiť rovnako, ako si podobné stavby vážia v zahraničí. Je postavená s citom k okolitému prostrediu, návštevníkov preto prosíme, aby k nej tak aj pristupovali,“ povedala riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu Trnavský kraj Agáta Mikulová.
7.6.2023 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: facebook.com/TrnavskyKraj