Ultravytrvalec Fraňo skončil druhý na prestížnom CCC UTMB, Dömötör šiesty na 400 m na mítingu v Drážďanoch

Skvelý Peter Fraňo! Na najprestížnejších svetových ultratrailových pretekoch Hoka CCC UTMB Mont Blanc z Courmayeru do Chamonix finišoval na druhej priečke!
 Celkovo 101 km s celkovým prevýšením 6062 m absolvoval za 10:27:17 h a za víťazným Haydenom Hawksom z USA zaostal o 7:06 min.

Extrémne ťažkú trať v náročnom teréne absolvoval Fraňo, ktorý minulý týždeň úspešne ukončil štúdium kombinácie telesná výchova – trénerstvo na UMB v Banskej Bystrici, priemernou rýchlosťou 9,6 km/h a priemerným tempom 6:12,6 min/km. Tretí skončil ďalší Američan Adam Peterman (10:28:50).
Dvadsaťosemročný Peter Fraňo, ktorý je člen ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica a zastrešuje ho aj VŠC Dukla, bol vlani bronzový v pretekoch v dlhom traile na svetovom šampionáte v horských behoch v Innsbrucku.
Špecialista na 400 m prekážok Patrik Dömötör (Slávia STU Bratislava) obsadil na piatkovom challengerovom mítingu Goldenes Oval na novom štadióne Heinza Steyera v Drážďanoch na hladkej štvorstovke 6. miesto časom 47,30 sekundy. „Dúfal som že by to mohlo dnes vyjsť na čas tesne pod 47 sekúnd, ale žiaľ na viac, ako som predviedol, som nemal. Som však rád že som mohol v Drážďanoch štartovať, atmosféra bola naozaj výborná,“ skonštatoval Dömötör (na snímke), zverenec Jozefa Gála.

Šimon Bujna z banskobystrickej Dukly finišoval ôsmy (47,56), víťazný Jamajčan Gaye dosiahol výkon 45,77. „Je to pre mňa obrovské sklamanie a veľmi ďaleko od toho, čo sám od seba očakávam,“ vravel rozladený Bujna.
31.8.2024 / Ostatné / Autor: SAZ/atletika.sk /  Foto: riccardodeconti/scarpa