Slovenka Schwaiger má za sebou maratónsky debut. V historických tabuľkách sa zaradila na 7. miesto

Silvia Schwaiger v maratónskom debute vo Frankfurte 30., v slovenských historických tabuľkách je siedma
FRANKFURT NAD MOHANOM 27. októbra - Jedna z najlepších svetových bežkýň do vrchu, Slovenka Silvia Schwaiger (Jogging klub Dubnica nad Váhom) má za sebou dlho očakávaný maratónsky debut. Na jubilejnom 40. ročníku maratónu v nemeckom Frankfurte nad Mohanom obsadila v mimoriadne silnej konkurencii 30. miesto časom 2:44:12 h, z Európaniek skončila devätnásta.

V rakúskom Schwazi žijúca slovenská vytrvalkyňa sa v historických slovenských tabuľkách zaradila na siedmu priečku za Ľudmilu Melicherovú (2:33:19), Katarínu Berešovú (2:36:20), Zuzanu Šaríkovú (2:39:27), Katarínu Jánošíkovú (2:42:57), Ivanu Môcikovú (2:43:12) a Danu Janečkovú (2:43:46).
"S výsledným časom nie som spokojná, ale nie som ani sklamaná. Od začiatku som nejako nemohla nájsť svoj rytmus, veľkú časť pretekov som bežala sama. Nemala som nikoho, kto by mi pomohol s tempom. Počasie tiež nebolo optimálne, dosť sa menilo - fúkal pomerne silný vietor a okolo obeda začalo aj pršať,“ komentovala svoju maratónsku premiéru Silvia Schwaiger.

Frankfurtskú súťaž vyhrala Keňanka Valary Aiyabeiová v traťovom rekorde 2:19:10 h, ktorá ako prvá pokorila na tomto maratóne hranicu 2:20 h. na ďalších dvoch medailových priečkach skončili Etiópčanky Megertu Alemuová (2:21:10) a Meskerem Wondimagegnová (2:22:11). Najlepší muž bol Fikre Tefera z Etiópie (2:07:08) pred krajanom Dawitom Woldem (2:07:10) a Aweke Ayalewom z Bahrajnu (2:07:12).
27.10.2019 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.