Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Relaxujte s magazínom BEHAME.sk. Letné číslo už v predaji

Relaxujte s magazínom BEHAME.sk. Letné číslo už v predaji
Nové letné číslo magazínu BEHAME.sk je práve v predaji.
Potíte sa? Nečudo, vonku riadne zakúrili. Napriek tomu každý deň stretávam v tejto vyhni desiatky bežcov. Medzi nimi aj stále nové tváre. To je skvelé. Pre bežeckých nováčikov aj skúsených harcovníkov sme nachystali letné číslo magazínu behame.sk. V ňom aj veľmi aktuálnu tému o tom, ako zvládnuť beh v tropických horúčavách. A ďalšiu o tom, čo a koľko počas behu piť.

O pití, ale trochu inom, je aj jeden z troch silných textov, po ktoré sme si zašli k susedom za rieku Moravu.

Český spisovateľ Josef Formánek zažil mnohé pracovné úspechy, ale stal sa aj otrokom alkoholu. Po návrate z liečebne sa súčasťou jeho nového života stal aj beh.

Nezbiera pri ňom osobné rekordy, ale ponára sa do hlbín lesa a hľadá pokoj. Tam zistil, že beh je viac než chľast!
Profesor Jan Pirk patrí k európskej špičke v odbore kardiochirugie a je aj nadšený rekreačný športovec a popularizátor športu. "Keď má moderný človek stres, zapáli si cigaretu, sadne si pred obrazovku počítača alebo televízie a čímsi sladkým si obalí nervy. A to je vôbec to najhoršie, čo môže pre svoje telo spraviť," vysvetľuje odborník, ktorý behá, aby sa zbavil stresu.
O tom, že beh môže byť pozitívnym impulzom do života, hovorí aj psychologička Filipa Ondrejková. To sa dobre číta.

Tvárou z titulky je slovenská tenistka Rebecca Šramková. Prezradí, ako je na tom s behom, ale aj to, čo ju na kurte limituje. A k tejto pestrej porcii ešte pridáme ďalšie zaujímavé bežecké príbehy, tradičné rady, módu či bežecké novinky. Keď dobehnete, relaxujte s behame.sk.9.7.2021 / Ostatné / Autor: br