Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Počas olympijských a paralympijských hier bude v Paríži zakázané natáčanie dobových a akčných filmov

Počas olympijských a paralympijských hier bude v Paríži zakázané natáčanie dobových a akčných filmov
Francúzske Národné centrum pre kinematografiu a animovaný obraz (CNC) zakázalo natáčanie vo vonkajších priestoroch v Paríži a okolí počas budúcoročných olympijských a paralympijských hier, ktoré sa uskutočnia vo francúzskej metropole. 
BRATISLAVA 25. októbra - Podľa webu insidethegames.biz nebude možné od 16. júna do 15. septembra budúceho roka v lokalitách súvisiacich s olympijskými a paralympijskými hrami povolené natáčanie dobových alebo akčných filmov ani nakrúcanie štandardnej produkcie. Mimo týchto oblastí to bude dovolené, ale v obmedzenom režime.

V centre Paríža bude počas podujatí dovedna 15 samostatných olympijských lokalít, pričom olympijské a paralympijské hry sa dotknú i predmestia Saint-Denis, kde sa nachádza olympijská dedina, a Saint Ouen. Rozhodnutie o zákaze natáčania sa bude týkať aj Versailles, kde sa od 27. júla do 6. augusta 2024 budú konať jazdecké podujatia.

„Obce v iných departementoch regiónu, ako je Versailles, ktoré budú hostiť niektoré súťaže na Zámku Versailles, budú naďalej vydávať povolenia, pričom budú brať do úvahy žiadané obvody a dátumy natáčania,“ uvádza sa vo vyhlásení CNC, ktoré dodalo: „Produkcie môžu využívať početné prírodné kulisy a využívať celý rad štúdií dostupných na celom území.“

Olympijské hry v Paríži sa budú konať od 26. júla do 11. augusta budúceho roka. Následné paralympijské hry sa uskutočnia od 28. augusta do 8. septembra.
25.10.2023 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP