Janka Lafférsová z RÚVZ BB priblížila, že iba monitorovacia stanica v Žiline zachytila tento peľ v nízkych koncentráciách. Na ostatnom území sa peľ brezy vyskytoval vo vyšších, alergologicky významných koncentráciách. Lafférsová uviedla, že najvyššiu hladinu peľu brezy zachytila monitorovacia stanica v Banskej Bystrici a v Bratislave. Zaznamenali viac ako 160 peľových zŕn v metri kubickom vzduchu. Vysokú koncentráciu zachytila aj monitorovacia stanica v Nitre.
Peľ liesky a jelše sa v 16. týždni objavil v ovzduší stredného a východného Slovenska ojedinele a vo veľmi nízkych koncentráciách. Tiež poklesli aj denné koncentrácie peľu drevín z čeľade cyprusovité-tisovité, peľu jaseňa a topoľa. V ovzduší sa vyskytoval aj peľ hrabu, brestu, duba, buka, javora, orecha, platanu a vŕby. Spóry húb (plesní) dosahovali stredné až vyššie denné hladiny. Zastúpené boli najmä rodom Cladospórium.
RÚVZ BB predpokladá, že po oteplení bude pokračovať rozbehnutá peľová sezóna brezy. „Peľ brezy bude najsilnejším a najdôležitejším alergénom najbližších dvoch týždňov. Narastú aj denné koncentrácie peľu tráv,“ upozornila Lafférsová. Doplnila, že v ovzduší sa bude vyskytovať aj peľ javora, jaseňa, topoľa, hrabu, duba, buka, orecha, platanu, brestu a drevín z čeľadí cyprusovité-tisovité. Nárast predpokladajú aj u spór húb (plesní). Vplyv na pokles denných koncentrácií peľu bude mať nočný chlad a zrážková činnosť.