Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Organizované športovanie sa po dvoch rokoch pandémie vracia do normálu

Organizované športovanie sa po dvoch rokoch pandémie vracia do normálu
Vláda SR dnes odsúhlasila uvoľnenie opatrení v súvislosti s epidémiou Covid-19. Pre organizované športovanie to znamená návrat do normálu po viac ako dvoch rokoch.
BRATISLAVA 9. marca – Organizovaní športovci budú od 14. marca 2022 opäť športovať v predkoronovom režime. Rušia sa posledné obmedzenia, ktorými boli maximálny počet 100 športovcov na hromadnom podujatí (napr. tréning, beh, zápas) a maximálne 1 osoba na 15 m2 vo fitnescentre.

„Som rád, že sa organizovaný šport dostáva opäť do starých koľaj,í"opísal štátny tajomník pre šport Ivan Husár. „Bolo to veľmi náročné obdobie pre kluby, športovcov i rodičov. Verím, že z najhoršieho sme vonku."
Súbor uvoľnení okrem iného znamená, že už nebude regulovaný počet divákov na športových podujatiach, do normálu sa vracajú športové súťaže a tréningy, ako aj režim vo fitnescentrách, wellnesoch, aquaparkoch, kúpeľoch, bazénoch a plavárňach. Organizovaní športovci už nebudú musieť riešiť ani komplikovanú logistiku, nakoľko obmedzenia končia aj v doprave a ubytovaní. Zo všetkých opatrení zostala len povinnosť nosiť respirátory na hromadných podujatiach a v interiéroch.

„Napriek eufórii z uvoľnenia opatrení vyzývam všetkých, aby aj naďalej dbali na zvýšenú opatrnosť a hygienu: často si umývali ruky, nosili rúška a zdravo sa stravovali. Nech sa nám to zase nevráti, a nech nám hygienici nemusia opäť obmedzovať organizované športovanie," pripomína na záver Husár.
9.3.2022 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock