Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Organizátori OH 2024 by mali znížiť návštevnosť otváracieho ceremoniálu o 100-tisíc ľudí

Organizátori OH 2024 by mali znížiť návštevnosť otváracieho ceremoniálu o 100-tisíc ľudí
Na otvárací ceremoniál budúcoročných olympijských hier v Paríži bude môcť bezplatne zavítať pravdepodobne „len“ 400-tisíc návštevníkov. 
BRATISLAVA 23. mája - Ako referuje web insidethegames.biz, s týmto číslom prišla francúzska ministerka športu Amélie Oudéaová-Castérová. „Všetko sa to potvrdí v najbližších dňoch,“ povedala.

Organizátori OH 2024 v Paríži pripravujú veľkolepý otvárací ceremoniál na rieke Seina. Približne 10 500 športovcov sa po nej preplaví z východnej časti mesta na západ, trasa povedie okolo najznámejších mestských pamiatok aj niekoľkých športovísk.
Organizátori navrhli ceremoniál s účasťou 600-tisíc divákov, pričom tieto pôvodné plány zahŕňali aj pol milióna bezplatných miest miest pre širokú verejnosť na vysoko položených nábrežiach nad riekou, zatiaľ čo ďalších 100-tisíc miest by bolo pre držiteľov vstupeniek. Zdá sa však, že počet voľných vstupeniek sa nakoniec rapídne zníži o spomenutých 100-tisíc.

Lístky na otvárací ceremoniál, ktorý sa má konať 26. júla 2024, sa pohybujú od 90 eur až po 2700 eur. Organizátori kritizovali vysoké ceny vstupeniek, ale Oudéaová-Castérová túto politiku obhajovala.

Podľa francúzskeho denníka Le Monde sa má v utorok 23. mája konať konferencia, na ktorom sa bude diskutovať o otváracom ceremoniáli. Toto stretnutie zorganizovali Oudéaová-Castérová spoločne s francúzskym ministrom vnútra Géraldom Darmaninom

Prezidentka Regionálnej rady Ile-de-France Valérie Pécresseová už predtým požadovala súhrnnú hornú hranicu 500-tisíc návštevníkov, pričom argumentovala tým, že kapacita dopravy v tomto regióne okolo francúzskej metropoly by bola „nedostatočná“ na zvládnutie 600-tisíc ľudí.
23.5.2023 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP