Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

OH 2024 by mali v Paríži zvýšiť príjmy z cestovného ruchu až o štyri miliardy eur

OH 2024 by mali v Paríži zvýšiť príjmy z cestovného ruchu až o štyri miliardy eur
Počas budúcoročných olympijských hier v Paríži stúpne počet turistov vo francúzskej metropole o ďalšie tri milióny a príjmy z cestovného ruchu sa zvýšia až o štyri miliardy eur.
BRATISLAVA 11. novembra -  Ako referuje web insidethegames.biz, očakáva to expert spoločnosti Euromonitor International Alexander Göransson. Budúcoročným OH v Paríži poslúžili ako dobrá generálka nedávne majstrovstvá sveta v ragby. Tie ukázali prínosy pre francúzske odvetvie cestovného ruchu, no odhalili aj niektoré výzvy.
Göransson tvrdí, že podujatie v Paríži by malo prilákať 15 miliónov divákov, mnohých miestnych obyvateľov a domácich jednodňových turistov. Zároveň prognózuje, že v roku 2024 Paríž navštívia až tri milióny ďalších návštevníkov. „Paríž nie je prvým mestom, ktoré čelí obavám o svoju pripravenosť na usporiadanie olympijských hier. Podujatie s 10 000 športovcami a 10 miliónmi návštevníkov nevyhnutne zaznamená na svojej ceste určité zádrhele, ale olympijské hry v minulosti prebehli hladko,“ vraví konzultant spomenutej spoločnosti.

Podľa Göranssona skutočný prínos úspešných OH 2024 pocíti Paríž v nasledujúcich rokoch. Tvrdí, že sa to odrazí na celej ekonomike cestovného ruchu. Spoločnosť Euromonitor International očakáva, že aj vďaka olympijským hrám od roku 2025 bude stúpať každoročný počet návštevníkov Francúzska a jeho hlavného mesta.
11.11.2023 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock