Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Niekdajší šprintérsky fenomén Usain Bolt si počas futbalového zápasu roztrhol achilovku

Niekdajší šprintérsky fenomén Usain Bolt si počas futbalového zápasu roztrhol achilovku
Niekdajší jamajský superšprintér Usain Bolt nebude v dobrom spomínať na nedávny charitatívny futbalový zápas pod názvom Soccer Aid v Londýne.
BRATISLAVA 11. júna - Osemnásobný olympijský šampión a držiteľ svetových rekordov v šprinte na 100 aj 200 metrov duel nedohral pre roztrhnutú achilovku a z ihriska štadióna Stamford Bridge, domovského stánku FC Chelsea, ho v druhom polčase museli vyniesť na nosidlách. "Je to roztrhnuté, ale viem, že som bojovník," napísal 37-ročný Bolt na svojom instagrame, upozornil na to rakúsky web orf.at.

Bolt bol kapitán tímu Soccer Aid World XI, ktorý nastúpil proti výberu Anglicka a prehral s ním 3:6. Takmer dvojmetrový Jamajčan si na hracej ploche stihol pripísal jednu gólovú prihrávku. Výťažok z tradičnej akcie putoval na konto detského fondu UNICEF a údajne sa vyzbieralo až 120 miliónov eur.

Pre Bolta nebol takýto zápas výnimočný. Po skončení atletickej kariéry v roku 2017 sa pravidelne zúčastňoval na týchto charitatívnych zápasoch, keďže bol a stále je veľký fanúšik futbalu. Súčasťou jeho tímu v nedeľu v Londýne boli aj bývalé futbalové hviezdy Talian Alessandro Del Piero a Belgičan Eden Hazard.

"Najrýchlejší muž sveta pre zranenie bude niekoľko mesiacov mimo športových podujatí, ale nemusíte sa obávať, že nestihne olympijské hry v Paríži. Už sedem rokov má po aktívnej kariére," napísal web denníka USA Today.
Včera / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP