Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Na triatlonovom podujatí v americkom Wisconsine zomrel tretí účastník za ostatné štyri roky

Na triatlonovom podujatí v americkom Wisconsine zomrel tretí účastník za ostatné štyri roky
Nedeľňajšie triatlonové preteky v americkom štáte Wisconsin si vyžiadali život 51-ročného muža, ktorému prišlo zle počas cyklistickej časti a neskôr v nemocnici zomrel.
CROSS PLAINS 12. septembra  - Podujatie v meste Cross Plains s názvom Ironman Wisconsin malo celkovú dĺžku 226 km, súťažiaci absolvovali štyri kilometre plávania, 180 km na bicykli a maratón.

Počas druhej časti pretekov zdravotníci poskytli prvú pomoc mužovi z mesta Madison, ktorý skolaboval. Pri jeho prevoze do miestnej nemocnice pomáhali aj jeden z usporiadateľov a policajt, ktorý bol práve mimo služby. Napriek rýchlej reakcii sa triatlonistu nepodarilo zachrániť.

"Vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine a priateľom športovca. Poskytneme im podporu v tomto veľmi náročnom období. Ďakujeme tiež personálu a záchranárom, ktorí poskytli súťažiacemu prvú pomoc," uviedli organizátori pretekov v oficiálnom stanovisku na svojom fejsbúku.

Na podujatí Ironman Wisconsin zomreli už v roku 2019 hneď dvaja súťažiaci, muži vo veku 38 a 61 rokov nezvládli plaveckú časť v jazere Monona. Boli to pritom preteky s polovičnou dĺžkou oproti tým nedeľňajším (113 km).

12.9.2023 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP