Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Mestské lesy opravili asfaltovú cestu medzi Železnou studničkou a Kačínom

Mestské lesy opravili asfaltovú cestu medzi Železnou studničkou a Kačínom
Mestské lesy v Bratislave (MLB) v spolupráci s oddelením správy komunikácii hlavného mesta opravili povrch komunikácie, ktorá spája Železnú studničku s Kačínom.
BRATISLAVA 23. októbra - Ako informovala Eliška Šotek z MLB, asfaltová cesta, ktorú využívajú cyklisti, bežci ale aj peší, bola v havarijnom stave. Počas víkendových dní tadiaľ premáva aj linka 43 mestskej hromadnej dopravy.

Opravili cyklotrasu v celkovej dĺžke 3,3 kilometra, ktorá dostala úplne nový asfaltový koberec. „Okrem opravy povrchu sme zabezpečili vyčistenie krajníc a priepustov popri ceste, ktoré odvádzajú dažďovú vodu z okolitých svahov,“ poznamenala Šotek s tým, že vyčistili aj okolie cesty od náletových drevín, aby bolo možné využívať celú šírku cesty, a zároveň sa zvýšila bezpečnosť. „MLB sa za posledné roky stali jedným z najnavštevovanejších rekreačných miest v okolí Bratislavy,“ doplnila s tým, že systematickou výmenou povrchov ciest vzniká v lesoparku ucelená sieť kvalitných cyklotrás.
„Tento rok dostal úplne nový povrch dlhý úsek cesty od Železnej studničky až po Kačín. Tu sa cyklisti, bežci a peší turisti môžu napojiť na sieť zrekonštruovaných ciest z minulých rokov, ktorá ich dovedie až pod Biely kríž,“ skonštatoval riaditeľ MLB Marek Páva. Úseky na opravu ciest vyberajú na základe údajov z aplikácie Strava Heatmap, ktorú používajú športovci na zaznamenávanie svojich aktivít. V prípade asfaltových ciest prioritne opravujú úseky najviac využívané na cyklistiku.

„V budúcnosti máme v pláne aj ďalšie opravy ciest, a to medzi Snežienkou a Kamzíkom, kde máme aktuálne podanú žiadosť o grant na PPA, a tiež na trase Lamač Klanec - Kačín,“ spresnila Šotek. Ako dodala, hlavné mesto pripravuje tiež projektovú dokumentáciu k úseku medzi Železnou studničkou a Snežienkou.
23.10.2023 / Ostatné / Autor: © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Mestské lesy v Bratislave