Kristína Néč-Lapinová získala na MS v Austrálii striebro v kros duatlone

Slovenská reprezentantka v triatlone Kristína Néč-Lapinová dosiahla na majstrovstvách sveta v Austrálii mimoriadny úspech, vo štvrtkovom kros duatlone totiž získala striebornú medailu.
BRATISLAVA 22. augusta - Nad sily 40-ročnej Slovenky bola iba Talianka Marta Mendittová, ktorá prešla cieľom o 101 sekúnd pred skúsenou slovenskou pretekárkou. Talianska súperka, ktorá predtým získala zlato aj v kros triatlone, bola líderkou už po úvodnom bežeckom úseku na 6 kilometrov, avšak len o sedem sekúnd pred Néč-Lapinovou. V cyklistickej časti na 20,5 km si však dominovala a získala dostatočný náskok. Slovenka pred záverečným behom na 3,5 km klesla v poradí, no najlepší výkon v tejto časti ju "katapultoval" až na druhú pozíciu.
"Som veľmi šťastná, že som sa pustila aj do kros duatlonu po mojom zlom výkone na bicykli v kros triatlone. Dnes to bolo u mňa lepšie. Zostala som s dievčatami a pri druhom bežeckom úseku som si pre seba povedala: 'Teraz alebo nikdy.' Viem, že mám už 40 rokov a som veľmi šťastná, že som predbehla druhú pretekárku na trati a získala striebro," vyhlásila Slovenka po zisku medaily podľa oficiálneho webu Svetového triatlonu.
Cieľom prebehla Néč-Lapinová o 27 sekúnd pred bronzovou Austrálčankou Maeve Kennedyovou, ktorá predtým finišovala tretia aj v kros triatlone. V porovnaní s ním sa teda menila iba strieborná medailistka, Slovenka pred pár dňami v kros triatlone skončila trinásta. Na štart kategórie ženy-elite sa postavilo dovedna osem pretekárok a slovenská zástupkyňa bola medzi nimi najstaršia.

Medzi mužmi v kategórii elite štartovalo dovedna 10 pretekárov a piatu pozíciu obsadil Slovák Daniel Kraviansky, ktorý na víťazného Taliana Micheleho Bonacinu stratil cez šesť minút a od pódia ho delilo viac ako 4,5 minúty.

Multišportové majstrovstvá sveta v austrálskom Townsville sa konajú od 15. augusta a vyvrcholia v nedeľu 25. augusta dlhým triatlonom.
22.8.2024 / Ostatné / Autor: © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Facebook/ Peter Králik