Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Kenská polícia zatkla tri osoby, ktoré elitného vytrvalca Kiptuma navštívili iba pár dní pred smrteľnou nehodou

Kenská polícia zatkla tri osoby, ktoré elitného vytrvalca Kiptuma navštívili iba pár dní pred smrteľnou nehodou
Polícia v Keni zatkla tri zo štyroch osôb, ktoré navštívili dom elitného vytrvalca Kelvina Kiptuma iba štyri dni pred jeho smrteľnou autonehodou.
BRATISLAVA 14. februára - Držiteľ svetového rekordu v maratóne zahynul v nedeľu, keď vozidlom narazil do stromu pri ceste. O život pri nehode prišiel aj jeho tréner Gervais Hakizimana z Rwandy, ťažké zranenie utrpela 24-ročná spolujazdkyňa Sharon Kosgeyová.

Bezpečnostné zložky po úmrtí športovej hviezdy konali na základe podnetu otca zosnulého atléta Samsona Cheruyiota. Ten vypovedal, že dom Kiptuma v dedine Chepsamo štyri dni pred tragédiou navštívili štyri neznáme osoby. Cheruyiot potvrdil, že trojica, ktorá skončila v rukách polície, bola niekoľko dní pred tragédiou u vytrvalca. Informuje o tom portál Nation.Africa.
"Do domu prišli neznámi muži a hľadali Kelvina. Ani sa riadne nepredstavili,“ povedal vyšetrovateľom Kiptumov otec. Polícia okrem spomenutého tria zaistila aj ich vozidlo a zbiera ďalšie dôkazy, ktoré môžu pomôcť pri vyšetrovaní úmrtia elitného vytrvalca.

Kelvin Kiptum v októbri 2023 absolvoval maratón v americkom Chicagu za 2:00:35 h, čo je najlepší čas histórie na maratónskej trati. Svetová atletika ho len pred pár dňami uznala za svetový rekord. Lepší bol predtým iba výkon Eliuda Kipchogeho z Viedne 2019, ktorý v "klinických podmienkach" dosiahol čas 1:59:40 h, ale tento výkon nemohol byť uznaný za svetový rekord. Kiptum bol jeden z favoritov na zisk olympijského zlata v Paríži 2024 a mal najlepšie predpoklady, aby sa počas pretekov ako prvý človek dostal v maratóne pod dve hodiny.

14.2.2024 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP