Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Fond na podporu športu zverejnil ďalšiu infraštruktúrnu výzvu a vyhradil na ňu 17 miliónov eur

Fond na podporu športu zverejnil ďalšiu infraštruktúrnu výzvu a vyhradil na ňu 17 miliónov eur
Fond na podporu športu (FNPŠ) zverejnil štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie príspevku určeného na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry pri celkovej finančnej alokácií 17 miliónov eur. 
BRATISLAVA 15. novembra - "Spolufinancovanie zo strany žiadateľa je vo výzve opätovne nastavené na minimálne 30 percent z celkových oprávnených výdavkov na projekt, pričom vyššie percento znamená viac bodov a väčšiu šancu na úspech," informuje fond na svojom oficiálnom webe.
Predseda správnej rady FNPŠ Ladislav Križan poznamenal, že po parlamentných voľbách a v stále silnej polarizácii spoločnosti vníma ako najdôležitejšiu tému kontinuálne budovanie súdržnosti v spoločnosti aj športe. "Toto súvisí i s kontinuitou procesov. Sme v správnej rade rôzni ľudia, ale spája nás láska k športu, ktorá smeruje k schopnosti komunikácie a spolupráce. Som preto veľmi rád, že sme po viacmesačnej príprave podľa plánu na novembrovom zasadnutí správnej rady jednohlasne schválili vypísanie tzv. infra výzvy už 4. generácie vrátane kritérií hodnotenia projektov. Od dnes je jej znenie verejné. Nie totiž sľuby, ale konkrétne výsledky v podobe viac ako 250 už podporených infraštruktúrnych projektov po celom Slovensku zo strany fondu v celkovej hodnote viac ako 150 miliónov eur za posledné 3 roky, sú kľúčové. Budovanie dôvery totiž súvisí s výsledkami súťaže pri síce neistote konečného výsledku a zároveň predvídateľnosti súťaž regulujúcich pravidiel. Tie sú od dnes opäť verejné, pričom je možné, že po schválení štátneho rozpočtu na nasledujúci rok a politikmi verejne deklarovanom navýšení finančných prostriedkov pre fond môže prísť k navýšeniu alokácie výzvy do termínu 29. februára 2024, do ktorého je možné žiadosti o príspevok podávať,“ povedal Križan.

Detaily výzvy aj všetky podstatné informácie pre žiadateľov je možné nájsť na oficiálnom webe FNPŠ v sekcii športová infraštruktúra - aktuálne výzvy. "Je dôležité zdôrazniť, že systém bude pre záujemcov otvorený v termíne od 1. februára 2024 do 29. februára 2024. Pred 1. februárom 2024 bude systém otvorený iba na registráciu žiadateľa, avšak bez prístupu do formulára na podávanie žiadostí," upozornil fond.

15.11.2023 / Ostatné / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA