Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Beháte? Majte plán! Letné číslo Behame.sk už v predaji

Beháte? Majte plán! Letné číslo Behame.sk už v predaji
Letné číslo magazínu BEHAME.sk v predaji od 9. júla.
Pamätáte si ešte na februárové napínavé hokejové rána? Slovenskí hokejisti si na zimnej olympiáde v Pekingu vybojovali bronzové medaily, čo vyvolalo doma obrovský ohlas. Veď Slovensko je predsa hokejová republika. Jedným z lídrov slovenského tímu nielen na tomto turnaji je Peter Cehlárik. Tento skvelý útočník a inteligentný chlapík je tvárou letného vydania magazínu Behame.sk. A čo má spoločné hokej s behom? To by ste sa čudovali.
Peter Cehlárik hovorí nielen o zákulisí pekinského úspechu, rozhodnutí opustiť Rusko či snoch o návrate do NHL, ale aj o tom, ako hokejisti behajú a či z neho raz tiež bude bežec. 

Kým hokejisti si musia pred zápasom na seba navliecť niekoľko častí výstroja, bežci to majú oveľa jednoduchšie. Najmä teraz v lete. Veď stačí na seba hodiť nejaké tričko, šortky a šup do lesa či do ulíc. Alebo aj nie. V letnom magazíne si dopodrobna rozoberieme problematiku športového oblečenia. Od ochrany pred ultrafialovým žiarením až po odvádzanie vlhkosti. Ďalšou aktuálnou témou je pitný režim. Pri teplotách blížiacich sa k tridsiatke totiž zvládne bežať bez pravidelného prísunu tekutín len málokto. Preto v tomto čísle nájdete aj viacero tipov, aby vás pitie a nosenie nápojov obmedzovalo čo najmenej.

Veľmi inšpiratívny je príbeh ultrabežkyne Sone Kopčokovej a svojich fanúšikov si určite získa aj rozhovor, ktorý poskytol Behame.sk britský vedec Shane Benzie. Kedysi sa venoval výskumu žralokov, ale potom sa úplne zamiloval do sledovania pohybu ľudí. Vďaka tomuto chlapíkovi zistíte, že beh je celkom sofistikovaná vec. A okrem toho tradične ponúkneme množstvo cenných rád či bežeckých vychytávok.

Ak máte plán a disciplínu, úspech určite príde, tvrdí Peter Cehlárik. A neplatí to iba v hokeji. Pokojne sa tým môžete riadiť aj v behu.

Tak už bežte, čaká vás pekné leto!


8.7.2022 / Ostatné / Autor: br