Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Ako začať? Bude to výzva! Jarné číslo Behame.sk už v predaji

Ako začať? Bude to výzva! Jarné číslo Behame.sk už v predaji
Jarné číslo magazínu BEHAME.sk v predaji od 11. apríla.
Dôvody bývajú rôzne. Vonku je krásne, zo zimy zostali ešte prebytočné kilá, v okolí je čoraz viac bežeckých pretekov aj plavková sezóna sa pomaly blíži. Je to dilema. Ako začať, aby namiesto endorfínovej jazdy neprišiel rýchly koniec?
 
V druhom tohtoročnom čísle magazínu Behame.sk ponúkneme okrem iného aj cenné rady pre bežeckých začiatočníkov a dozviete sa, ako začínali iní.
 
„Keď som mala 35 rokov, v deň mojich narodenín sa konal v Tlmačoch beh oslobodenia na tri kilometre. Presvedčili ma, aby som šla. Zapáčilo sa mi to a odvtedy som začala behávať. Každý deň tie tri kilometre, potom už mi to bolo málo, tak som si pridávala,“ spomína pani Eva Seidlová. Dnes má za sebou vyše päťsto maratónov a jej spoveď bude pre mnohých inšpirujúca.
„Začal som behať pomerne neskoro. Po tridsiatke. Bol to postupný vývoj. Potreboval som pohyb, pretože mám sedavé zamestnanie a beh je časovo jednoduchý. Stačia vám tenisky a môžete behať prakticky kdekoľvek a kedykoľvek. Neskôr som si chcel vyskúšať polmaratón a po čase ma prirodzene lákali aj dlhšie vzdialenosti.“ To sú slová Milana Morávka, úspešného manažéra, ktorý objavil lásku k behu. Podarilo sa mu už odbehnúť šesť maratónskych grandslamov, ktoré patria do série World Marathon Majors.
 
Herec Marek Fašiang priznal, že napriek pozitívnemu vzťahu k športu beh spočiatku neznášal. Potom ho kamaráti prihlásili na preteky Devín – Bratislava. „Trať meria takmer dvanásť kilometrov a ja som predtým nikdy neodbehol viac ako päť či šesť kilometrov. Bola to taká klasika. Najskôr ma začali predbiehať ženy, potom deti, dôchodcovia, a napokon čata v plnej poľnej v kanadách. Zažil som si krst, ktorý trochu bolel,“ vravel s úsmevom.
 
Spomeniete si, ako ste začali s behaním vy? Alebo ste ešte nezačali? Najvyšší čas. S magazínom Behame.sk to dokážete.
 
Neváhajte! Bude to výzva, ale stojí (vlastne beží) to za to. 

11.4.2023 / Ostatné / Autor: br