Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

ORIENTAČNÝ BEH: Na MS veteránov organizátori očakávajú viac ako 4000 pretekárov

ORIENTAČNÝ BEH: Na MS veteránov organizátori očakávajú viac ako 4000 pretekárov
Športovými ambasádormi podujatia v Košiciach sa stali slovenskí olympijskí šampióni Anastasia Kuzminová, Michal Martikán a Matej Tóth
BRATISLAVA 4. februára - Viac ako 4000 športovcov z 50 krajín očakávajú organizátori augustových majstrovstiev sveta veteránov v orientačnom behu. Športovými ambasádormi podujatia, ktoré budú hostiť Košice od 8. do 14. augusta, sa stali slovenskí olympijskí šampióni Anastasia Kuzminová, Michal Martikán a Matej Tóth. V úvode januára uplynul termín prvého podávania prihlášok a organizátori evidujú už 3100 pretekárov zo 44 krajín. Až 470 ich je zo Švédska, druhou najpočetnejšou krajinou je Česko so 440 pretekármi.
"Špeciálne sa teším na šprint, ktorý sa bude konať v centre mesta. Košičania majú radi beh v každej jeho podobe, o čom svedčia aj desaťtisíce divákov počas Medzinárodného maratónu mieru. Verím, že aj toto podujatie pritiahne mladé talenty, aby sa začali venovať tomuto krásnemu športu," uviedol na utorkovej tlačovej konferencii organizátorov primátor Košíc Jaroslav Polaček. Vlani sa toto podujatie konalo v Lotyšsku, v roku 2021 ho organizuje Japonsko.

"Slovenskí pretekári majú predpoklady bojovať o medaily. Hnať ich bude motivácia v príprave pred domácim šampionátom a tiež to, že preteky sa odohrajú v atypických terénoch kladúcich veľké nároky na techniku orientácie, na čo sú naši pretekári zvyknutí vzhľadom na to, že v tomto prostredí často trénujú a súťažia. Z našich pretekárov budú medzi favoritov patriť Peter Barcík či Marián Dávidík, ešte nedávno aktívny pretekár v elitných kategóriách," uvádzajú organizátori.
4.2.2020 / Orientačné behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock