Orientační bežci súťažili v srdci Bratislavy

Okolo 250 bežcov (z toho 47 detí) sa zišlo v nedeľu na 3. kole Zimnej ligy v orientačnom behu pod názvom Zimný sporko. Medzi ženami zvížazila dvojnásobná majsterka sveta v orientačnom behu, Češka Dana Brožková, ktorú sme po pretekoch vyspovedali.
Aká náročná bola trat?

V Bratislave som bežala v roku 2004 preteky PWT. Vtedy bola ešte náročnejšia trať, ako dnes. Na dnešných pretekoch bol najťažší terén v okolí Bratislavskeho hradu.

Nerobila Vám problémy zima?

Vietor bol nepríjemný, ale správna voľba oblečenia ho zmiernila. Som zvykuná behať v náročných podmienkach
,
Máte radšej behy v lese, alebo v meste?

Ako kedy. Radšej behávam v lese, ale beh v meste vnímam tiež ako príjemnú prípravu na sezónu.

Koľko rokov sa venujete orientačnému behu?

Začala som pred 19 rokmi a na vrcholnej úrovni sa pripravujem asi deväť rokov.

Aký cieľ  máte v tejto sezóne na vrcholných podujatiach?

Určite chcem podať čo najlepší výkon na augustových MS vo Francúzku, druhým cieľom sú pre mňa preteky Svetového pohára u nás v Liberci.

Výsledky - hlavná kategoria muži: 1. Vojtech Kráľ (ČR) 19:19, 2. Tomáš Dlabaja (ČR) 19:44, 3. David Schneider (Švaj.) čas 19:46... Pavol Bukovac (SR) 20:08. Ženy:  1. Dana Brožková (ČR) 23:00, 2. Martina Zverinová
(ČR) 23:34, 3. Iveta Duchová (ČR) 23:54,...7. Katarína Fedorová (SR) 25.40.

23.1.2011 / Orientačné behy / Autor: René Valent