Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Garmin Forerunner 965: Elegantná novinka s jasným AMOLED dotykovým displejom a ľahkou titánovou lunetou

Garmin Forerunner 965: Elegantná novinka s jasným AMOLED dotykovým displejom a ľahkou titánovou lunetou
Nové hodinky Forerunner 965 sú k dispozícii v jednej veľkosti a troch farebných verziách.
Garmin predstavil elegantný športový model Forerunner 965 s titánovou lunetou a AMOLED displejom s priemerom 1,4“ čo v kombinácii s kovovými tlačidlami dodáva hodinkám štýlový vzhľad.
Elegantný vzhľad a typ displeja sú zdanlivo jedinými rozdielmi medzi starším Forerunner 955 a novým Forerunner 965. Pri podrobnejšom preskúmaní nájdeme aj ďalšie rozdiely. Nové Forerunner 965 sa neponúkajú vo verzii so solárnym dobíjaním, ako má Forerunner 955 Solar. Zaujímavé ale je, že aj napriek použitému AMOLED displeju, pri ktorom by sa dala očakávať kratšia výdrž batérie, ponúkajú Forerunner 965 dlhšiu výdrž v režime chytrých hodiniek, ako Forerunner 955. Konkrétne až 23 dní na 1 nabitie (955 - 15 dní a 955 Solar až 20 dní). AMOLED displej má ale kratšiu výdrž pri nepretržitom športovom GPS zázname - 31 hodín pri Forerunner 965 vs. 42 hodín pri Forerunner 955.
 
Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.youtube.com/embed/Ktv4sQw4yG4


Výsadou hodiniek radu Forerunner so začínajúcim číslom 9 sú podrobné mapy a navigačné funkcie. Treba podotknúť, že mapy na veľkom, farebnom AMOLED displeji vyzerajú nádherne. Kombináciu plnohodnotného tlačidlového ovládania a dotykového displeja oceníte predovšetkým pri práci s podrobnou mapou. Vo všetkých ostatných prípadoch sa dá dotyk smelo nahradiť tlačidlami.

Okrem iných športových modelov radu Forerunner zvádza nový Forerunner 965 k porovnaniu aj s multišportovým, outdoorovým modelom Epix 2. Hoci oba modely ponúkajú veľmi podobné funkcie a AMOLED displej, je Forerunner 965 oveľa ľahší a na zápästí nie je takmer cítiť. Rozdiel je aj v použitom displeji, Forerunner 965 používa 1,4“ displej oproti 1,3“ displeju pri modeli Epix 2. Vďaka antireflexnej úprave pôsobí displej pri Forerunneri navyše jasnejšie. Zatiaľ čo Epix 2 sú robustné, outdoorové hodinky, Forerunner 965 je ľahší, tenší a teda pre vytrvalostné športy vhodnejší.

Podobne ako ostatné moderné modely hodiniek Garmin, aj Forerunner 965 ponúka multi-band GPS/Glonass/Galileo satelitný prijímač vybavený SatIQ technológiou. Technológia SatIQ zaisťuje rovnováhu medzi presnosťou záznamu a efektívnou spotrebou energie. Hodinky tak patria k tomu najlepšiemu, čo dnes z pohľadu presnosti záznamu pozície a stability bežeckého tempa môžete mať.
Samozrejmosťou sú všetky športové funkcie vrátane Running Dynamics bežeckých metrík a bežeckého wattového výkonu. Všetko s možnosťou merania priamo zo zápästia bez nutnosti nosiť hrudný pás. Hodinky majú podporu bezkontaktných platieb Garmin Pay, vstavaný hudobný prehrávač, bezpečnostné a sledovacie funkcie. Nechýba ani výpočet zostávajúcej výdrže Real-time Stamina.

Hodinky Garmin Forerunner 965 sú k dispozícii v univerzálnej veľkosti s priemerom puzdra 47 mm a troch farebných variantoch. Vďaka hmotnosti 53 g a nekompromisným športovým funkciám sú vhodné na vrcholový športový tréning. Ocenia ich najmä nároční športovci a vyznávači vytrvalostných disciplín, ako je napríklad maratón, ultramaratón alebo Ironman.

Novinka bude dostupná v druhej polovici marca 2023 za maloobchodnú odporúčanú cenu 649,99 €. 
3.3.2023 / Novinky / Autor: br / garmin.cz /  Foto: garmin.com