Štafetové miesto na ME v krose v Šamoríne pre Hegedüsovú a Beľovú

V kvalifikačných pretekoch o dve ženské miesta v slovenskej miešanej štafete na majstrovstvách Európy v krose v Šamoríne (10. 12. 2017) uspeli Kristína Hegedüsová a Katarína Beľová
BANSKÁ BYSTRICA 26. novembra - V kvalifikačných pretekoch o dve ženské miesta v slovenskej miešanej štafete na majstrovstvách Európy v krose v Šamoríne (10. 12. 2017) uspeli Kristína Hegedüsová a Katarína Beľová. Dvadsaťjedenročná Hegedüsová, ktorá minulú nedeľu získala na slovenskom krosovom šampionáte titul v pretekoch míliarok, zvíťazila časom 5:10 min, v Prahe žijúca a trénujúca Katarína Beľová si vybojovala miestenku výkonom 5:13 min. Súboj o druhú priečku a nominačnú istotu však bol tesný, tretia Lucia Vlčáková zaostala za Beľovou len o šesť desatín sekundy a ostala jej iba úloha náhradníčky.

O účasť na ME sa bojovalo v areáli VŠC Dukla na Štiavničkách. Súťažilo sa intervalovým spôsobom, na 1,5 km dlhú trať sa vydala vždy len jedna bežkyňa, ďalšia po 7 minútach. Dve s najlepšími časmi získali miesto v miešanej štafete na 4 x 1,5 km na ME 10. decembra v Šamoríne. Z mužov pobežia na ME Jozefovia Pelikán a Repčík.

„Myslím si, a na tom sme sa zhodli viacerí, že to bol dobrý a spravodlivý kvalifikačný formát. Netaktizovalo sa, každá účastníčka bežala v rámci svojich schopností. Hegedüsovej víťazstvo je pre mňa prekvapenie. V minulých rokoch predvádzala solídne výkony, no potom ju zabrzdili rôzne problémy. Teraz bežala dobre, na všetkých medzičasoch bola najrýchlejšia,“ poznamenal šéftréner Slovenského atletického zväzu (SAZ ) Martin Pupiš.

Kvalifikačné kritériá SAZ na ME 2017 v krose splnilo pre súťaž jednotlivcov 14 slovenských reprezentantov plus štvorčlenná štafeta. Oficiálnu nomináciu SR na šamorínsky kontinentálny šampionát zverejní SAZ v pondelok 27. novembra.

Výsledky - kvalifikácia žien do miešanej štafety:

Ženy (1,5 km): 1. Kristína Hegedüsová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 5:10 min, 2. Katarína Beľová (AK ZŤS Martin) 5:13, 3. Lucia Vlčáková (ŠK Dukla) 5:14, 4. Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 5:17, 5. Martina Šamudovská (Atletika Košice o. z.) 5:24.

26.11.2017 / Krosové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Športová fotografia Pavol Uhrin