Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Prečo bežať Behaj lesmi Čičmany?

Prečo bežať Behaj lesmi Čičmany?
Bežecký seriál Behaj lesmi sa rozbehol vo veľkom štýle hneď 6. mája na Devíne. Zlomilo sa hneď niekoľko rekordov a ďalšia zástavka je už pripravená odštartovať viac ako 1000 bežcov. Posledná májová sobota bude patriť Čičmanom. Prečo vlastne bežať?
1. Štart a cieľ v rozprávkovou prostredí

Čičmany sú jednoznačne veľmi unikátna bežecká lokalita. Pretekári si vyskúšajú prebeh cez nedotknutú prírodu Strážovských vrchov. Štart a zázemie pretekov je priamo v dedinke Čičmany. Vystúpate do výšky 888 m.n.m., prevýšenie najdhšej trasy je 619 m, takže výhľady na okolitú prírodu a rozprávkové dedinky sú zaručené. Zážitkové prebehy cez hlboké lesy a kopce. Unikátne panoramatické výhľady.

2. Preteky pre všetkých

Druhá zastávka Behaj lesmi ponúka unikátny zážitok v prostredí malebnej dedinky Čičmany. Aj v tejto lokalite si bežci môžu vybrať dlhú 21 km trasu alebo Lesnícku 11 (trasu dlhú 11 km). Pre tých, ktorí sa necítia je pripravená trasa charitatívneho behu JOJ ŠPORT RUN s dĺžkou 5 km. Pre tých najmenších pretekárov sú pripravené detské preteky Dr. Max. Na štart sa môžu postaviť aj tie úplne najmenšie detičky s rokom narodenia 2020 a mladší. Na svoje si prídu škôlkari, mladší aj starší žiaci.
Navyše trasy sú z 80% na mäkkom povrchu a na čerstvom vzduchu.
 3. Trasy v nedotknutej prírode

Celý bežecký seriál Behaj lesmi je zameraný na beh v prírode. Trasy sú z 80% na mäkkom povrchu a vždy na čerstvom vzduchu. Navyše na každej zastávke Behaj lesmi máte možnosť prebehnúť najkrajšími slovenskými lesmi, dolinami či dokonca pomedzi rozprávkové dreveničky či cez Chodník korunami stromov.

4. Charitatívny beh JOJ ŠPORT RUN

Aj tento rok môžete svojim behom niekomu pomôcť. Organizátori sa spojili s JOJ Šport, ktorá je titulárnym partnerom charitatívneho behu JOJ ŠPORT RUN. Peniaze sa prispievajú do Nadácie TV JOJ a putujú na pomoc neziskovej organizácii IPčko. Konkrétne do ich nízkoprahového centra v Trenčíne, kde sa mladým dostáva okamžitá psychologická pomoc a človek ostáva v anonymite. Vašim behom tak môžete reálne niekomu pomôcť.

5. Ekologické aktivity

Každý bežec dostane na krk medailu vyrobenú z rozložiteľného bioplastu, ktorá má svoj základ v kukurici a je zložená z vrstevníc danej lokality. Nesiete si tak časť svojej trasy na pamiatku. Diplomy, ktoré pretekári dostanú sú vyrobené z hubového mycélia a teda sa v prírode nielen rozložia, ale zároveň slúžia ako hnojivo. Značenie trás je rozložiteľné v prírode a štartovné tašky sa rozpustia v teplej vode. Aj tento rok sú partnerom ekológie lekárne Dr. Max. Práve vďaka lekárňam Dr. Max dostávajú všetci bežci dostávajú tzv. SPEEDCUPY - ľahké, asi 10 g kelímky, ktoré si bežci pripnú na prst alebo na pás a na občerstvovacej stanici do nich dostanú nápoj.

TERMÍNY BEHAJ LESMI 2023
27.5. Čičmany
24.6. Bachledova dolina
22.7. Veľká Fatra
5.8. Topoľčianky
2.9. Štiavnické vrchy 
23.5.2023 / Krosové behy / Autor: br /  Foto: raul.cz