Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Novú lokalitu bežeckého seriálu Behaj lesmi pokrstilo viac ako 1100 bežcov

Novú lokalitu bežeckého seriálu Behaj lesmi pokrstilo viac ako 1100 bežcov
Prebehy cez vinice, dobeh rovno do zámeckého parku alebo výhľady na hrad Hrušov – to všetko si užili bežci už v poradí piatych pretekov Behaj lesmi v roku 2023. Topoľčianky si v sobotu vyskúšalo 1117 pretekárov. Krstilo sa dupotom bežeckých tenisiek, kvapkami potu, ale aj úsmevmi na trasách.
Ako úplne prví vybehli na trasy naši najmenší bežci. Na štarte detských pretekov, ktoré zastrešujú lekárne Dr. Max, stálo 236 malých pretekárov. Niektorí s plačom, iní s úsmevom alebo dokonca po štyroch otestovali svoje sily na trasách dlhých 100, 500 a 1000 metrov. Bežali v šiestich kategóriách a tí naozaj najmladší práve dosiahli vek 2 roky.
 
Bežecký deň pokračoval charitatívnym behom JOJ ŠPORT RUN, ktorý prilákal 280 bežcov. Všetci bežci bežali na pomoc neziskovej organizácií IPčko.sk a konkrétne ich nízkoprahovému centru Káčko v Nitre, ktoré slúži ako anonymná psychologická poradňa.
 
Najdlhšou trasou dňa, ktorú si bežci v Topoľčiankach vyskúšali, bola 22 kilometrová trasa, na ktorej bežci bežali priamo popod hrad Hrušov a naskytli sa im tak neopísateľné výhľady. Bežcov odštartovala biatlonistka Paulína Bátovská Fialková. Na tomto štarte stálo 196 odvážlivcov. Víťazom sa stal Matej Páleník s časom 01:34:47 a zo žien sa kráľovnou dlhej trasy stala Veronika Staňová s časom 01:57:40.
Nasledovala Lesnícka 12, ktorú zastrešujú LESY Slovenskej republiky. Štartérom tejto trasy bol generálny riaditeľ Lesov Slovenskej republiky Ján Marhefka. Za zvuku výstrelu sa vydalo na trasu neuveriteľných 405 pretekárov. Boj medzi vinicami bol naozaj vyrovnaný, ale nakoniec sa víťazom stal Michal Čaladik s časom 00:49:02 a zo žien trasu ovládla Silvia Valová s časom 00:53:20.
 
Bežecký seriál Behaj lesmi je známy aj silnou ekologickou myšlienkou. Hlavným partnerom ekológie sú aj tento rok lekárne Dr. Max, ktoré zaisťujú napríklad rozložiteľné štartovné tašky alebo tzv. speedcupy, znovupoužiteľné občerstvovacie kelímky.
 
Medaile pre bežcov sú vyrobené z rozložiteľného bioplastu, ktorý má svoj základ v kukurici a obilovinách. Medaila je charakteristická pre každú lokalitu. Obsahuje vrstevnice daného miesta a bežci si tak odnesú na pamiatku mapu signifikantnú pre každé miesto.
 
Diplomy sú z hubového mycélia, ktoré sa v prírode nielen rozloží, ale dokonca slúži ako hnojivo. Navyše aj tu platí, že za každého bežca vysadí organizátor spoločne so zakladajúcim partnerom Lesmi Slovenskej republiky strom. To znamená 1117 nových stromčekov!
 
Ako je na pretekoch Behaj lesmi už zvykom, bežci mali k dispozícii bohaté zázemie, kde si mohli otestovať bežecké tenisky od švajčiarskej značky On, nechať otejpovať v stánku lekární Dr. Max alebo si urobiť fotku vo fotokútiku partnera AAA AUTO. Tentokrát v zázemí prebiehala aj autogramiáda biatlonistky Paulíny Bátovskej Fialkovej.

Topoľčianky boli už v poradí piatou zastávkou na tohtoročných Behaj lesmi. Na milovníkov behu čaká finálna lokalita. Už 2. septembra sa pobeží v Štiavnických vrchoch. Registrovať sa môžete pohodlne online na odkaze www.behajlesmi.sk.  

Kompletné výsledky JOJ Sport Run
Kompletné výsledky Lesnícka 12
Kompletné výsledky 22 km
6.8.2023 / Krosové behy / Autor: RI /  Foto: raulcz