Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Na Poľane sa uskutoční beh po stopách medveďov, spojený bude aj s osvetou

Na Poľane sa uskutoční beh po stopách medveďov, spojený bude aj s osvetou
Tradičný beh po stopách medveďov má tento rok pre Správu Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Poľana výnimočný význam. 
BANSKÁ BYSTRICA 8. augusta – Ako informovala Lucia Miňová zo Správy CHKO Poľana, práve v sobotu 12. augusta, keď sa podujatie „Bear Foot Poľana“ koná, oslavuje CHKO Poľana 42 rokov od svojho vyhlásenia. Správa CHKO sa počas akcie bude snažiť zabezpečiť osvetu a prevenciu pri pobyte človeka na horách.

„Pred samotným štartom pretekov budú bežci poučení nielen o trati, ale aj ďalších rizikách vyplývajúcich z behu divokou prírodou. Na trať a priebeh súťaže budú dohliadať na stanovištiach členovia dobrovoľnej stráže prírody, ktorí sú ochotní pomôcť a vytvoriť tak komfort súťažiacim,“ uviedla Miňová s tým, že títo sú pripravení pre náhodné otázky a podávanie informácií okolitým divákom a ďalšej verejnosti.
 
Správa CHKO Poľana sa teší z neopadnutého záujmu a nadšenia miestnych športových iniciatív a aktívne participuje na prípravách horského behu. Podujatie s príznačným názvom podľa slov riaditeľky Správy CHKO Poľana Vladimíry Fabriciusovej bude zároveň kampaňou za bezpečný pohyb a šport na horách.

„Rovnako tak za nerušený a kvalitný život obyvateľov v predhorí Poľany, ktorých problém s výskytom medveďa hnedého výrazne limituje a znižuje ich kvalitu života. Apelujeme preto na kompetentných, aby robili všetko pre zaslúžené bezpečie a komfort miestnych obyvateľov,“ dodáva riaditeľka, ktorá sa súťaže zúčastní za kolektív správy. Svojím behom tak vyjadruje za tím správy spoločné stanovisko za dodržanie základného ľudského práva na bezpečnosť a voľný pohyb, a to nielen v prírode, ale aj v kultúrnej človekom obývanej krajine, a za zachovanie biodiverzity v Biosférickej rezervácii Poľana.
8.8.2023 / Krosové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock