Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Leto na Martinských holiach odštartuje beh do vrchu Vertikal Martinky

Leto na Martinských holiach odštartuje beh do vrchu Vertikal Martinky
Leto na Martinských holiach odštartuje v nedeľu 7. júla beh do vrchu Vertikal Martinky.
MARTIN 4. júla -  Za podujatím stojí Fatra Outdoor Team spolu so strediskom Winter Park Martinky. Prvý ročník behu výsekom zo Strání na Martinské hole ponúka trasu dlhú 4 260 metrov s prevýšením 944 metrov. Ako informoval marketingový manažér strediska Winter Park Martinky Matej Bórik, na beh sa prihlásilo vopred viac ako 70 účastníkov a organizátori predpokladajú, že do začiatku pretekov ich bude ešte viac.

Preteky odštartujú zo Strání v nedeľu 7. júla o 10:00, záujemcovia sa môžu registrovať prostredníctvom webovej stránky Fatra Outdoor Team. „Trasa je tvorená v úvode asfaltovým úsekom cesty, kde je dostatočný priestor vytvoriť si bežeckú pozíciu. Následne sa prechádza na chodník výsekom, na ktorom sa nachádza približne v polovici technickejšie miesto – skala nad asfaltovou cestou, ktorú je potrebné obísť. Bežci budú následne prechádzať cez parkovisko a okolo Novej Ponorky na Martinských holiach, záver stúpania vedie po zjazdovke až k cieľu pri Rotunde,“ doplnil Matej Bórik.

Vertikal Martinky je po úspešnom nultom ročníku v roku 2023 aktuálne zaradený do pretekov slovenského skyrunningu Slovak Skyrunning Association, s možnosťou získať body do svetovej International Trail Running Association (ITRA). Športové podujatie je realizované s finančnou podporou mesta Martin.
5.7.2024 / Krosové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock