Fraňo a Vadovičová druhí v Hongkongu

Na pretekoch UTMB World Series na ostrove Lanta v Hongkongu si špičkový slovenský trailový bežec, bronzový na MS v dlhom traile v Innsbrucku 2023, vybojoval druhú priečku.
V pretekoch na 50 km s názvom TransLantau50 by UTMB® s celkovým prevýšením 2500 m (maximálna nadmorská výška 674 m) dosiahol Fraňo čas 5:08:51 h a o 11:51 min zaostal za víťazným Johnom Rayom Onifom z Filipín (4:57:00). Tretí dobehol Fuk Cheung Tsang z Hongkongu (5:31:26).

„S výsledkom som vzhľadom na termín a lokálnu klímu spokojný. Môj cieľ bolo umiestenie v prvej trojke, čo mi zaručovalo štart vo finále UTMB v auguste budúceho roka,“ zvestoval Peter Fraňo z Hongkongu.
„Víťaz využil fakt, že žije v Hongkongu a miestne trate má výborne zmapované. Na júnových MS mu Peťo nadelil dve a pol hodiny,“ podotkol Fraňov kouč-konzultant Pavel Kováč.

Dvadsaťsedemročný Peter Fraňo (AK Mostáreň Brezno) skončil v ankete Atlét roka 2023 štvrtý, no SAZ mu za bronz na MS 2023 v dlhom triale udelil špeciálne poďakovane za mimoriadny výkon.

Na druhej priečke skončila v súťaži žien v Hongkongu žijúca Slovenka Veronika Vadovičová, ktorá mala vlani štartovať na MS v triale v Čiang Mai. Dosiahla čas 5:55:54 h, predstihla ju len Sunmaya Budhová z Nepálu (5:25:12), tretia bola Češka Marcela Vašínová (6:24:46). Na trailové trate sa vrátila po materskej pauze.
13.11.2023 / Krosové behy / Autor: SAZ/atletika.sk /  Foto: Tomáš Náther