Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

FOTO: Prebeh Vlkolíncom, úchvatné výhľady Veľkej Fatry a viac než 700 bežcov, aj také boli druhé preteky Behaj lesmi

FOTO: Prebeh Vlkolíncom, úchvatné výhľady Veľkej Fatry a viac než 700 bežcov, aj také boli druhé preteky Behaj lesmi
Predpoveď hlásila hromy a blesky a na Veľkej Fatre sa malo blýskať. Našťastie sa to nevyplnilo a na Veľkej Fatre sa blýskali len úsmevy pretekárov, ktorí sa spoločne mohli postaviť na štart druhých pretekov Behaj Lesmi v tohtoročnej sezóne.
Pre svoju medailu si ako prví dobehli najmenší bežci z radov detí na detských pretekoch Dr.Max. Detičkám prialo počasie, teploty boli tak akurát a občas vykuklo spoza mrakov aj slniečko. Každé z pretekov, vrátane detských pretekov, sa odohrávali na vrcholku strediska Malinô Brdo, kde vytešených bežcov vyviezla lanovka. Preteky pokračovali lesmi Veľkej Fatry a bežci sa prebehli aj historickou dedinkou Vlkolínec, kde ich do rytmu sprevádzala ľudová hudba.Vrcholom programu, na pravé poludnie, boli charitatívne preteky VoltaRUN. Finančný výťažok zo štartovného, aj za každý ubehnutý kilometer, za necelú stovku účastníkov pomôže zrakovo postihnutému športovcovi Riškovi. Ani on, spolu s navádzačom a rodinou, nechýbal na štartovej čiare a svojím výkonom prispel.
Zapojenie Nadácie Markíza, ktorá príbeh spoločne so Slovenským paraolympijským zväzom vybrala, je ďalším dôvodom, prečo sa k pretekom a ich charitatívnej myšlienke pridať. Pre každý z troch pretekov tohtoročnej série Behaj lesmi je vybraná jedna rodina, ktorá sa v rámci pretekov bude podporovať. Tá Riškova dostala po pretekoch šek VoltaRUN vo výške 1 003 eur. Táto suma však ešte nie je finálna, pridajú sa k nej ďalšie možnosti prispievania nad rámec registrácie.

Tento obsah tretích strán nie je zobrazený, kvôli chýbajúcemu povoleniu cookies tretích strán. V prípade, že chcete toto povolenie udeliť, môžete tak spraviť v nastaveniach cookies

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
https://www.youtube.com/embed/TXAnNRDUTAUPretekať sa začalo v poobedňajších hodinách. Najskôr na trasu vybehli bežci na 18 kilometrov, ktorým v ruke nechýbal špeciálny pohárik Speedcup, ktorý aj vďaka zapojeniu hlavného partnera spoločnosti Dr.Max, eliminuje v zázemí plasty.
Na dlhšej, 18 kilometrovej, trase dobehol ako prvý Tomáš Benko so skvelým časom 01:16:38 a za ženy zvíťazila a dobehla ako prvá Zuzana Kocumová s časom 01:23:29. Kratšiu vzdialenosť, ktorá účastníkov tiež zaviedla kopcami Veľkej Fatry a cez historickú dedinku Vlkolínec. Na kratšej trase dobehol ako prvý Štěpan Štefina s časom 00:40:16 minúty a za ženy to zvládla ako prvá Martina Mikulcová v čase 00:46:19 minúty.Premiéra obľúbenej prírodnej série Behaj lesmi má tak za sebou po Českej republike úspešnú bežeckú premiéru a utvrdili sme sa o tom aj vo Veľkej Fatre, kam prišlo ešte viac účastníkov. V blízkej dobe bude pokračovať poslednými pretekmi série Behaj lesmi Štiavnické vrchy 21.8. Lov štartovných čísel beží na webe sportid.online.

18.7.2021 / Krosové behy / Autor: br /  Foto: behajlesmi.sk