Dídžej Lesky si pod Mont Blanc nevzal píšťalku. Našťastie ju nepotreboval

Existuje na svete ešte iný dídžej, ktorý by zvládol takúto parádnu bežeckú porciu? Asi nie.
Milan Leskovský alias DJ Lesky je bohatší o ďalší bežecký zážitok. Uplynulý víkend strávil s partiou ďalších troch kamarátov v malebných francúzskych Alpách. Nekochal sa tam len prírodou a nepátral po kamzíkoch, ale čakala ho riadna fuška. Absolvoval preteky Mont-Blanc Cross, ktoré boli súčasťou tradičného bežeckého podujatia. Na výber je viacero disciplín – desiatka, spomínaný kros (23 km), maratón, 80 km i vertikál.

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:

Na trať sme vyrazili v Chamonix z lúky pri atletickom štadióne. Bolo daždivo, dolu plus deväť a hore mínus dva. Organizátori brali veľký ohľad na životné prostredie, radili pretekárom vziať si bežecké vaky, v žiadnom prípade nič neodhadzovať. Občerstvovačky však boli na vysokej úrovni. Súčasťou výbavy mala byť aj píšťalka, ktorou by na seba bežec upozornil v prípade, že sa v tej hmle ocitne v nejakej rokline. To som trošku podcenil, píšťalku som nemal,“ smeje sa uznávaný slovenský dídžej. „Atmosféra bola skvelá, ľudia lemovali trať ako na Tour de France a povzbudzovali nás podľa mena na štartovke.“

Zo štvorice kamarátov bol najrýchlejší Marek Ondrejka (2:43 hod), tesne nad tri hodiny zvládli trať Marek Kalma, Milan Leskovský i Martin Šramko. „Dobiehal som s Marekom, ale kým som pred cieľom vytiahol zo zadného vrecka zrolovanú slovenskú vlajku, tak mi trochu ušiel,“ pokračoval dobre naladený DJ Lesky. „Boli sme zvedaví, čo to s nami spraví. Chytili sme svalové kŕče, ale mentálne nás to nezlomilo. Na druhý deň sme si ešte vyskúšali trať vertikálu a dohodli sme sa, že budúci rok dáme maratón.“

Leskovský bol taký obyčajný rekreačný bežec, až kým sa pred troma rokmi nezapojil do súťaže o štartovné na Berlínskom maratóne. „Vtedy ma to vtiahlo a už som zostal v procese,“ vysvetľuje dídžej. Odvtedy absolvoval 13 (!) maratónov (vrátane Berlínskeho), nedávno si zamakal na Lamačkovom memoriáli v Malých Karpatoch. „Osobák som si zabehol vlani na Banskobystrickom maratóne – 3:23 hod, mimochodom v drese behame.sk. Mladí ma medzi seba vzali a utužujem si s nimi zdravie,“ dodáva 49-ročný Lesky.

3.7.2013 / Krosové behy / Autor: Braňo Raškovič /  Foto: Marek Kalma + youtube.com