Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Zranený Volko v najkratšom šprinte v Glasgowe na 13. mieste. Titul pre Američana Colemana

Zranený Volko v najkratšom šprinte v Glasgowe na 13. mieste. Titul pre Američana Colemana
Ján Volko obsadil v II. semifinále behu na 60 m na 19. halových MS v Glasgowe 5. miesto časom 6,60 a do finále nepostúpil.
BRATISLAVA 2. marca -  Titul si výkonom roka 6,41 s vybojoval svetový rekordér Američan Christian Coleman, striebro patrí jeho krajanovi Noahovi Lylesovi (6,44) a bronz Ackeemovi Blakovi z Jamajky (6,46). Slovák Ján Volko skončil svoju púť v semifinále a celkovo na 13. mieste zo 49 šprintérov, jeho výkon ovplyvnili zdravotné problémy.

Halový majster Európy spred 5 rokov Volko obsadil v II. semifinále 5. miesto časom 6,60 a do finále nepostúpil. Zverenec Nade Bendovej a Róberta Kresťanka nastúpil na štart s otejpovaným zraneným pravým lýtkom z rozbehu, v ktorom si utvoril sezónne maximum 6,59 sekundy. Do poslednej chvíle nebolo isté, či vôbec pre zranenie pobeží v semifinále. Rozhodnutie padlo až po rovinkách v rámci rozcvičky. Volko sa v Glasgowe druhý raz v kariére zo štyroch štartov na halových MS dostal do semifinále, v roku 2018 v Birminghame bol dokonca vo finále – šiesty, najlepší z Európanov.
"Dve hodiny pred semifinále som neveril, že budem štartovať. Netrúfal som si odbehnúť ani dvadsať metrov. Veľká vďaka patrí celému môjmu tímu na čele s trénerkou Naďkou Bendovou, lekárke Karolíne Velebovej i fyzioterapeutovi Honzíkovi Šimonovi z českej výpravy, ktorí ma dali dokopy a napokon som bežal. Mám v lýtku približne dvojmilimetrovú trhlinu, s tým by sa nemalo šprintovať. Vzhľadom na okolnosti som to však zvládol a čas 6,60 je veľmi dobrý,“ cituje Volka špecializovaný web atletika.sk. “Keď už to nebol očakávaný výkon a umiestenie, tak aspoň verím, že ľudia ocenia moju bojovnosť. Naozaj som do toho dal sto percent a som rád, že to napokon dopadlo aspoň takto," dodal Volko.

"Bol to pre mňa veľmi ťažký deň. Zopakovala sa situácia z halových ME v Glasgowe 2019, keď sme do poslednej chvíle netušili, či mu zdravotný stav po zranení umožní bežať. Priznám sa, keby to bolo na mne, Janko v semifinále nepobeží," skonštatovala trénerka Naďa Bendová. "Celkové trináste miesto je malý zázrak. Po rozbehoch som bola neskutočne smutná a frustrovaná, aj som si poplakala. Po tom všetko, čím si Janko prešiel v tejto sezóne, som si myslela, že sme si smolu už vybrali a dnes to budú už iba slzy šťastia," dodala Bendová pre SAZ.
1.3.2024 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP