Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Volko sa v Španielsku pripravuje na pestré leto, túži sa zúčastniť na oboch vrcholoch sezóny

Volko sa v Španielsku pripravuje na pestré leto, túži sa zúčastniť na oboch vrcholoch sezóny
Volko sa v týchto dňoch pripravuje na sústredení v španielskom Benidorme.
BRATISLAVA 28. marca - Slovenský šprintér Ján Volko sa pustil do prípravy na bohaté tohtoročné atletické leto, počas ktorého sa najprv v úvodnej polovici júna uskutočnia majstrovstvá Európy v Ríme a o niekoľko týždňov neskôr aj olympijské hry v Paríži.

Volko priznal, že po nedávnom zranení lýtka na halových MS v Glasgowe sa už cíti stopercentne v poriadku. „Lýtko je už zahojené, kontrola u pani doktorky Karolíny Velebovej potvrdila, že je to v poriadku, rana sa zacelila. Môžem teda v príprave na leto postupne prejsť do plnej tréningovej záťaže. Verím, že sme tento problém s lýtkom už definitívne vyriešili,“ uviedol Volko.

Dvadsaťsedemročný Bratislavčan chcel pôvodne vycestovať do Portugalska, ale škrt cez rozpočet mu vystavili financie. „Rozhodnutie padlo, keď sme sa dozvedeli ceny ubytovania v Portugalsku, kam sme plánovali ísť. Benidorm je pre mňa také nostalgické miesto. Vrátili sme sa s Naďkou Bendovou a Robom Kresťankom na miesto spojené s našimi spoločnými začiatkami. Ožívajú tu spomienky na prvé roky mojej kariéry. Verím, že príprava dopadne dobre a všetko absolvujem v zdraví a v kvalite, akú potrebujem,“ objasnil Volko pre web SAZ.

Kým účasť na ME v Ríme má Volko viac-menej istú, o OH v Paríži bude ešte musieť bojovať. Na 100 m figuruje na postupovom 44. mieste, na 200 m na 32. mieste v renkingu. „Verím, že v rebríčku pre majstrovstvá Európy už veľmi neklesnem a bude mi to stačiť. Pokiaľ ide o olympiádu, na stovke budem potrebovať zabehnúť dva-tri kvalitné výkony. To isté platí na dvojstovke, dva-tri kvalitné časy by mi veľmi pomohli. Verím, že si pozície udržím, prípadne ešte vylepším, a zúčastním sa na oboch vrcholoch sezóny,“ skonštatoval Volko.
28.3.2024 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Facebook/ Ján Volko Fanpage