Volko prekonal rekord SR na 60 m. Za tento čas by sa nehanbil ani Bolt!

Volko tretí v Madride na 60 m, rekord SR zlepšil na 6,55
MADRID 21. februára - Slovenský šprintér Ján Volko skončil vo finále behu na 60 m na záverečnom siedmom mítingu prestížneho seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT) v Madride tretí, no časom 6,55 sekundy o dve stotinky zlepšil vlastný rekord SR z poľskej Torune v roku 2018.

Volka v madridskom finále v hale Gallur Municipal Sports Center zdolali iba Američania Ronnie Baker (6,44) a Demek Kemp (6,48) a rovnaké je aj konečné poradie v prestížnom seriáli WAIT. Baker vyhral s 30 bodmi pred Kempom (24) a Volkom (20).

Zverencovi Nade Bendovej a Róberta Kresťanka vyšiel útok na rekord SR na štvrtý raz, keď predtým v tomto roku svoj rekord 6,57 vyrovnal vo finálových behoch na mítingoch WAIT v Düsseldorfe a Liévine a takisto v piatkovom rozbehu v Madride, v ktorom skončil druhý za Bakerom (6,50), tretí za Volkom finišoval ďalší Američan Mike Rodgers (6,61), ktorého vo finále diskvalifikovali pre uliaty štart. Dvadsaťtriročný Bratislavčan dosiahol v rozbehoch celkovo tretí najlepší čas, rýchlejší od neho bol ešte víťaz II. behu Japonec Šuhei Tada (6,56).

V piatich vystúpeniach na mítingoch WAIT raz vyhral (Toruň) a štyrikrát skončil tretí.

21.2.2020 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP