Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Volko ôsmy na chýrnom mítingu ISTAF v Berlíne

Volko ôsmy na chýrnom mítingu ISTAF v Berlíne
Slovenský rekordér v šprintoch Ján Volko (Naša atletika Bratislava) sa neplánovane ocitol na nedeľnom najstaršom (prvý raz sa konal v roku 1921!) nemeckom atletickom mítingu ISTAF na Olympijskom štadióne v Berlíne.
Bežiaci v krajnej deviatej dráhe skončil v behu na 100 m v silnej konkurencii ôsmy časom 10,36 sekundy. Do svetového rebríčka si pripísal dovedna 1125 bodov, 1085 za výkon a 40 za umiestnenie.
Štvrtý stovkár z nedávnych majstrovstiev Európy v atletike v Mníchove zdolal Nemca Kranza (10,47). Prvenstvo si vybojoval svetový šampión na 200 m Noah Lyles z USA časom 9,95 pred africkým rekordérom Keňanom Ferdinandom Omanyalom (10,11) a bronzovým na stovke na mníchovskom kontinentálnom šampionáte Jeremiahom Azuom z Veľkej Británie (10,16).

"Dnešný výkon je pre mňa sklamaním. Od štartu až do konca som niekoho naháňal a - to je chyba! Zaspal som štart a už sa to so mnou viezlo až do konca. Veľmi ma to mrzí a spravím všetko pre to, aby som sa takejto situácii v ďalších štartoch vyhol," komentoval 25-ročný Volko svoje berlínske účinkovanie.

„Čakali sme viac, ale zjavne to v súčasnej situácii nešlo. Pripravovali sme sa na utorkový bronzový míting v maďarskej Pápe, no prišla v poslednej chvíli ponuka z Berlína, kde sa na stovke uvoľnila dráha. Narýchlo sme museli mnoho vecí vrátane prípravy meniť. Napriek tomu sa Janko snažil o maximálny výkon. Bežal s najlepšími a vzhľadom na okolnosti nemôžem jeho vystúpenie na tomto úžasnom mítingu, kam sa z našich atlétov dostane málokto, hodnotiť negatívne," skonštatovala Volkova trénerka Naďa Bendová.
4.9.2022 / Dráhové behy / Autor: gb /  Foto: Top Athletics