Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Vo Veľkom Šariši otvorili nový multifunkčný športový areál, súčasťou je aj 250-metrová tartanová atletická dráha

Vo Veľkom Šariši otvorili nový multifunkčný športový areál, súčasťou je aj 250-metrová tartanová atletická dráha
V meste sprístupnili nové multifunkčné ihrisko za 215-tisíc eur. 
VEĽKÝ ŠARIŠ 5. júna – Určený je nielen pre žiakov školy, ale aj pre širokú verejnosť, športové kluby a pre verejné podujatia. Výstavba ihriska bola okrem vlastných zdrojov mesta spolufinancovaná z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) a z Fondu na podporu športu. Ide o investíciu vo výške približne 215-tisíc eur.

Súčasťou nového športového areálu je 250-metrová tartanová atletická dráha, futbalové ihrisko, multifunkčné ihrisko s tribúnou a osvetlením, sektor pre skok do diaľky a teqballová plocha. „Ak takýto areál vznikne v centrálnej časti mesta, je prístupný aj verejnosti, dáva to predpoklad k tomu, aby naše mesto a naši obyvatelia zdravo žili a mali kde tráviť so svojou rodinou, prípadne sami, čas športovou rekreáciou,“ uviedol primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall.

Z celkového rozpočtu vo výške zhruba 215-tisíc eur sa na financovaní podieľal sumou takmer 108-tisíc eur Fond na podporu športu a viac ako 37-tisíc eur prispel z grantovej schémy PSK. „Pre nás je kľúčové, aby v mestách a mestečkách kraja pribúdala športová infraštruktúra. Som rád, že toto športovisko budú využívať deti nielen zo základnej školy tu vo Veľkom Šariši, ale aj ďalší. Verím, že deti si prídu na svoje a budú rásť aj ich športové výkony,” uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Projekt na výstavbu areálu na Fond na podporu športu mesto podalo v roku 2021, keď sa ako prvé mesto na Slovensku hrdilo titulom Európske mestečko športu. „Tento titul bol motivátorom a ďalším hnacím motorom na to, aby sme sa zaoberali športom, zveľaďovali ihriská, podporovali ich a pripravovali nové projekty. Spoločne pracujeme so športovými klubmi a poslancami na príprave nového veľkého projektu multifunkčnej haly, kde by sme chceli robiť zase iné aktivity,“ avizuje Kall.

5.6.2023 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock