Slovenské šprintérky Viktória Forster a Monika Weigertová nepostúpili do semifinále behu na 60 m na HMS v Glasgowe.
V rozbehoch dosiahli zhodný čas 7,35 s, Forster klasifikovali celkovo na 37. a Weigertovú na 38. pozícii z 53 šprintérok. Tridsaťjedenročná Weigertová, ktorá sa atletike venuje len popri práci, obsadila v I. rozbehu 5. miesto časom 7,35 sekundy, za osobákom zaostala o 8 stotín. Zverenka Eugena Lacza dosiahla o 8 stotín lepší výkon a o tri miesta lepšie umiestenie ako pred dvoma rokmi na HMS v Belehrade.

Bez tohto súhlasu si môžete obsah otvoriť v samostatnom okne:
Slovenská Atlétka roka 2023 Viktória Forster bola v VI. rozbehu šiesta v rovnakom čase ako dosiahla Weigertová – 7,35. Navlas rovnaký výkon zabehla nádejná plavovláska aj na halových MS 2022. Pre zverenku Kataríny Adlerovej to bol piaty najlepší čas v kariére na 60 m. Jej osobák má hodnotu 7,26 sekundy. Ani jeho zlepšenie o stotinku by však na postup do semifinále nestačil. Ako posledná išla ďalej Estónka Vörová vďaka národnému rekordu 7,24. Priamo do večerného semifinále postúpili z každého zo siedmich rozbehov prvé tri šprintérky, doplnili ich ešte tri s najlepšími časmi spomedzi nepostupujúcich.

Zo zlatej medaily sa tešila Julien Alfredová zo Svätej Lucie, ktorá vo finále časom 6,98 s vyrovnala najlepší svetový výkon v tomto roku na svete. Striebro si vybojovala Poľka Ewa Swobodová a bronz Talianka Zaynab Dossová pôvodom z Pobrežia Slonoviny.
3.3.2024 / Dráhové behy / Autor: SAZ/atletika.sk/WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP