Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

V nominácii na ME v Mníchove je devätnásť Slovákov

V nominácii na ME v Mníchove je devätnásť Slovákov
Slovenský atletický zväz (SAZ) na majstrovstvá Európy do nemeckého Mníchova nominoval polu 19 športovcov.
BRATISLAVA 8. augusta - Ako informuje web SAZ, vo výbere figurujú chodci Hana Burzalová, Ema Hačundová, Miroslav Úradník, Michal Morvay a Dominik Černý, kladivárka Veronika Kaňuchová a zostávajúci sú bežci. Medzi ženami sa do tímu dostali Emma Zapletalová a Daniela Ledecká na 400 m pr., Viktória Forsterová na hladnej stovke aj 100 m prek. Medzi mužmi by mal na 100 aj 200 m štartovať Ján Volko, na 400 m pr. Martin Kučera a Matej Baluch, na štvorstovke Šimon Bujna. Okrem toho v Mníchove pobeží aj štafeta mužov na 4x400 m, v nominácii sú Oliver Murcko, Miroslav Marček, Patrik Dömötör, Franklin Henry, Roman Haraslín aj Adrián Pavelka, no štartovať môžu aj Baluch, Kučera a Bujna, teoreticky aj Volko.

Na nedávnom svetovom šampionáte v americkom Eugene štartovali iba piati Slováci, štyria chodci a Ledecká. Podľa SAZ to ovplyvnil nedokonalý rebríčkový systém aj zranenia ďalších reprezentantov SR. "Situácia v tíme nie je jednoduchá. Pretože za normálnych okolností by bola zrejme jednoznačnou líderkou celej reprezentácie Emma Zapletalová, v ktorej prípade by sme mohli poškuľovať možno až po stupňoch víťazov,“ zhodnotil reprezentačný šéftréner Martin Pupiš. Nitrianska rodáčka Zapletalová však musela po jarnom sústredení v Portugalsku pauzovať a doliečovať zranený členok. A v pondelok ju spolu s Ledeckou čaká v maďarskom Székesfehervári kvlaitná generálka, súperkou Sloveniek tam bude aj fenomenálna svetová rekordérka Sydney McLaughhlinová.
V tíme SR chýbajú prekážkarka Stanislava Škvarková, Monika Weigertová (obe zranenie), po zdravotných problémoch sa doň nedostala Alexandra Bezeková. Z výberu vypadla aj kladivárka Martina Hrašnová, kvalifikačné limity nesplnila Gabriela Gajanová. Po materských povinnostiach sa späť k súťaženiu vracia chodkyňa Mária Katerinka Czaková. V mužskej čast absentujú trojskokan Tomáš Veszelka aj kladivár Marcel Lomnický.

"U mužov by mohli byť lídrami Ján Volko a Miroslav Úradník, ale kým Volko sa trápil zdravotne počas prvej časti sezóny, tak Úradník bol pozitívne testovaný na COVID-19 minulý týždeň po návrate zo Spojených štátov, kde v Eugene finišoval na premiérovej 35 km trati ako 7. najlepší Európan," dodal Pupiš.

Atletická ME v Mníchove budú súčasťou multišportovej akcie - Európskych šampionátov. Atletika je v Bavorsku na programe od 15. do 21. augusta, v termíne od 11. do 21. augusta sa na juhu Nemecka predstavia aj cyklisti, gymnasti, triatlonisti. stolní tenisti a o kontinentálne tituly sa bude bojovať napríklad aj v plážovom volejbale.
8.8.2022 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP