Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

V Karlovej Vsi zrekonštruujú starý bežecký ovál, hotový bude koncom leta

V Karlovej Vsi zrekonštruujú starý bežecký ovál, hotový bude koncom leta
Nový ovál bude hotový koncom leta.
BRATISLAVA 17. mája – Mestská časť Bratislava - Karlova Ves sa rozhodla zrekonštruovať starý bežecký ovál vo veľkom športovom areáli pri Základnej škole Alexandra Dubčeka za viac ako 276-tisíc eur. Antukový podklad nahradí nový certifikovaný tartanový povrch. Starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová už podpísala zmluvu so zhotoviteľom, ktorý plánuje začiatok prác na koniec mája. Nový ovál bude hotový koncom leta. Informoval o tom Branislav Heldes z Mestskej časti Bratislava - Karlova Ves.

„Naším cieľom je ponúknuť obyvateľom Karlovej Vsi čo najširšiu paletu možností na trávenie voľného času. K tomu patrí aj vytvorenie kvalitných podmienok nielen pre súťažný, ale aj pre rekreačný šport. Rok čo rok dopĺňame športovú vybavenosť o nové kvalitné športoviská,“ uviedla starostka Karlovej Vsi Dana Čahojová.

Na vybudovanie nového bežeckého oválu prispel Fond na podporu športu v rámci programu na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry sumou takmer 166-tisíc eur. Hlavné mesto prispeje sumou 105-tisíc eur, Karlova Ves by mala vyčleniť vo svojom rozpočte sumu viac ako 5 600 eur. Ďalšie zdroje plánuje vyhradiť na úpravu trávnika vo vnútri oválu.

„Cez špeciálny grantový program vieme podporiť športovú infraštruktúru a zlepšiť tak podmienky na pohyb a šport v rôznych mestských častiach. V rokoch 2020 - 2021 sme podporili 35 projektov za viac ako 1,4 milióna eur. Na tento rok máme navrhnutých ďalších 12 projektov v hodnote jedného milióna eur,“ uviedol primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Karlova Ves nahradí staré nevyhovujúce športové plochy novými, ktoré budú spĺňať rozmerové, povrchové a funkčné vlastnosti pre jednotlivé atletické disciplíny podľa odporúčaní Medzinárodnej asociácie atletických federácií. Na Dlhých dieloch vznikne 250-metrový atletický ovál so štyrmi dráhami, súčasťou ktorého bude aj šesť dráh šprintérskej roviny s dĺžkou 100 metrov. Úplne nové budú aj plochy doskočiska s rozbehovou dráhou. Tartanový povrch výrazne zvýši komfort pre užívateľov oválu. Okrem menšej záťaže na pohybový aparát športovcov, je v porovnaní s ostatnými povrchmi menej náročný na údržbu a vyznačuje sa dlhou životnosťou. Na obľúbenom mieste, kde sa koncentrujú karloveskí bežci, pribudne aj možnosť organizovania atletických podujatí lokálneho i regionálneho charakteru.
17.5.2022 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Bigstock