Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Nórska polícia vyšetruje otca bratov Ingebrigtsenovcov, pri výchove synov mal byť agresívny

Nórska polícia vyšetruje otca bratov Ingebrigtsenovcov, pri výchove synov mal byť agresívny
Nórska polícia začala vo štvrtok vyšetrovanie obvinení od troch atletických bratov Ingebrigtsenovcov, že ich otec bol vo či ním násilný a hrubý, keď vyrastali. 
OSLO 27. októbra - Bratia Jakob, Henrik a Filip ešte 19. októbra oficiálne obvinili svojho otca Gjerta, ktorý bol ich trénerom na olympijských hrách, že "bol veľmi agresívny a používal fyzické násilie aj vyhrážky ako súčasť ich výchovy". Jakob Ingebrigtsen na OH v Tokiu získal zlato v behu na 1500 m.
"Nejako sme to akceptovali. Žili sme s tým a v dospelosti sme sa posunuli ďalej. Aspoň sme si to mysleli. Spätne si uvedomujeme, že to bolo naivné. Pred dvoma rokmi však opäť prišla rovnaká agresivita a fyzické tresty. Bola to posledné kvapka, ktorou pretiekol pohár," napísalo bratské trio. Gjert Ingebrigtsen poprel akúkoľvek vinu.
Policajná vyšetrovateľka Terese Braut Vaageová informovala, že na základe získaných informácií mohli úrady pristúpiť k začatiu trestného konania. "Účelom je odhaliť, či existujú kriminálne okolnosti," uviedla.
Podľa právneho zástupcu Gjert Ingebrigtsen bude jeho klient spolupracovať s políciou, no podľa neho nie je možné "brániť sa proti nezdokumentovaným tvrdeniam jeho synov". Obvinenia z násilia sú podľa neho nepodložené. "V mene svojho klienta požiadam všetky možné kroky vrátane výsluchu svedkov, o ktorých sa domnievame, že môžu vniesť svetlo do prípadu," povedal John Christian Elden.

Trojica nórskych bežcov prerušila vzťahy s otcom pred dvoma rokmi. Gjert Ingebrigtsen aktuálne trénersky vedie iného nórskeho bežca Narveho Giljeho Nordaasa, čo napätie s jeho synmi ešte zvyšuje. Situácia eskalovala, keď Gjertovi Ingebrigtsenovi zamietli akreditáciu na tohtoročné majstrovstvá sveta v Budapešti. A na podnet troch bratov Nórsky atletický zväz nepovolil Gjertovi Ingebrigtsenovi účasť na budúcoročných halových šampionátoch - svetovom aj európskom.
27.10.2023 / Dráhové behy / Autor: © SITA/AP Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP