Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Na domáce ME "18" smeruje 39 slovenských športovcov, niektorí aj bez limitu

Na domáce ME "18" smeruje 39 slovenských športovcov, niektorí aj bez limitu
Na domácich majstrovstvách Európy atlétov do 18 rokov v Banskej Bystrici bude Slovensko reprezentovať dovedna 39 športovcov.
BRATISLAVA 9. júla - Na kontinentálnom šampionáte, ktorý sa pod Urpínom uskutoční od 18. do 21. júla, sa predstaví 16 chlapcov a 23 dievčat. Menoslov výpravy už schválil výkonný výbor Slovenského atletického zväzu.
"Z tohto počtu je deväť pretekárov, ktorí tesne nesplnili limit a ich štart na podujatí ešte podlieha schváleniu technickým delegátom European Athletics. Ďalší dvaja, zhodne chodci, sú náhradníci so splneným limitom. Ako usporiadateľská krajina máme privilégium nominovať po jednom pretekárovi v každej disciplíne, v ktorej sme bez limitára. Vopred sme plánovali dopriať takúto skúsenosť, emóciu a súperenie čo najväčšiemu počtu pretekárov. Aj tým, ktorí nepreukázali výkonnosť postačujúcu na splnenie limitu, ale značne sa k nemu priblížili. Chceme ich takouto formou motivovať a povzbudiť do budúcna. Samozrejme, nebolo by vhodné - skôr kontraproduktívne - využiť tento benefit využiť neuvážene,“ uviedol reprezentačný tréner kategórie do 18 rokov Milan Laurenčík podľa oficiálneho webu SAZ.
V Banskej Bystrici bude mať Slovensko rekordnú výpravu na tomto fóre. Pri premiére do Tbilisi 2016 cestovalo 13 Slovákov, o dva roky neskôr v maďarskom Györi ich bolo 25 a v lete 2022 v izraelskom Jeruzaleme 14 atlétov spod Tatier.
Z každej krajiny môžu v jednotlivých disciplínach súťažiť maximálne dvaja pretekári, takže splnenie limitu neznamenalo automaticky aj účasť. Uzávierka kvalifikačného obdobia bola v nedeľu 7. júla.

Slovenskí športovci na ME atlétov do 18 rokov v Banskej Bystrici:

Adam Boškovič, Peter Csikós, Matej Dzian, Dominik Ivančík, Richard Janura, Michal Krajčík, Samuel Krepop, Miroslav Krchňavý, Jakub Mažgút, Lukáš Rosenbaum, Filip Sauer, Matej Stanislav, Teodor Volek - Ema Bendová, Lucia Bortlíková, Nina Čanecká, Petra Ďurišová, Laura Frličková, Eliška Ella Gáliková, Michaela Grossová, Lenka Gymerská, Romana Hrnčárová, Ela Hvorková, Lucia Košútová, Petra Kusá, Viviána Popovičová, Kiara Sluijpersová, Tamara Svatíková, Dominika Švaňová, Kristína Zámečníková - Daša Ballová, Liana Boľošová, Alex Houndjo, Anna Viktória Hudecová, Peter Kučera, Zuzana Majtánová, Ema Ijeoma Okoyeochová, Jakub Patócs, Anna Vasilcová
Tento týždeň / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SAZ/Ján Súkup