MS: Gajanová až 7. v rozbehu na 800 m, do semifinále nepostúpila

MS v atletike v Dauhe: Gabriela Gajanová siedma v I. rozbehu na 800 m, do semifinále sa nekvalifikovala (celkovo 36.)
DAUHA 27. septembra - Slovenská reprezentantka Gabriela Gajanová (AK ZŽS Martin) obsadila v I. rozbehu na 800 m na XVII. atletických majstrovstvách sveta v katarskej Dauhe až 7. miesto časom 2:04,45 min a nepostúpila do sobotného semifinále. Teoretická šanca jej tlela aspoň na postup s časom v prípade, že vo zvyšných piatich rozbehoch budú okrem priamo postupujúcich na 1. až 3. mieste rýchlejšie už len dve osemstovkárky. Lenže hneď v II. rozbehu dosiahli bežkyne na 4. až 6. mieste lepší výkon ako slovenská reprezentantka, pre ktorú sa tým šampionát definitívne skončil. Celkovo ju klasifikovali na 36. mieste zo 41 štartujúcich.
Devätnásťročná Gajanová sa v úvodnej štvorstovke (medzičas 1:01,28) držala v strede štartového poľa, no s pribúdajúcimi metrami sa postupne prepadávala a klesla napokon až na siedmu priečku. Rozbeh hladko vyhrala za 2:02,10 min jedna z favoritiek Ajee Wilsonová z USA, ktorá si preteky sama odtiahla (medzičas na 400 m 1:01,28) a mala ich úplne pod kontrolou.

V rozbehoch bola najlepšia Winnie Nanyondová z Ugandy (2:00,36) pred Jamajčankou Natoyou Gouleovou (2:01,01) a Ce´Airou Brownovou z USA (2:01,14). Ako posledná s časom sa medzi 24 semifinalistiek kvalifikovala Lotyška Liga Velvereová, potrebovala na to 2:02,93 min.

Výsledky

800 m - I. rozbeh: 1. A. Wilsonová (USA) 2:02,10, 2. Nakaayiová (Uganda) 2:02,33, 3. Hynneová (Nór.) 2:02,49 - všetky tri priamy postup, 4. Heringová (Nem.) 2:03,15, 5. Kuivistová (Fín.) 2:03,15, 6. Eykensová (Belg.) 2:03,65, 7. Gabriela Gajanová (SR) 2:04,45 - nepostúpila do semifinále (celkovo 36. zo 41)