Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Kučera skončil tretí na prekážkovej štvorstovke na bronzovom mítingu v Budapešti, Gajanová šiesta na osemstovke

Kučera skončil tretí na prekážkovej štvorstovke na bronzovom mítingu v Budapešti, Gajanová šiesta na osemstovke
Obaja slovenskí reprezentanti si pripísali viac ako tisíc bodov do svetového rebríčka.
Slovenský reprezentant v atletike Martin Kučera sa umiestnil na tretej pozícii v behu na 400 m prekážok na piatkovom mítingu v maďarskej Budapešti, ktorý má bronzový štatút Svetovej atletiky. Tridsaťdvaročný zverenec trénera Radoslava Ivana zabehol čas 50,90 s a za druhým Britom Joshuom Fauldsom zaostal len o 0,21 s. Zvíťazil Američan Aldrich Bailey, ktorý s časom 49,40 s vytvoril nový rekord podujatia.

"Posledné dva - tri dni som cítil drobné prechladnutie, a preto nado mnou visel otáznik, ako to zvládnem. Napokon to dopadlo približne tak ako som predpokladal. Rytmicky som zvládol preteky dobre, po ôsmu prekážku som bežal na trinásť krokov. Čas 50,90 zodpovedá tomu, že sa blíži záver sezóny. V utorok pobežím ešte v maďarskej Pápe a potom uvidíme, čo ďalej," povedal pre Top Athletics člen klubu BK HNTN Bratislava, ktorý za svoj výkon získal do svetového rebríčka 1131 bodov.

O desať rokov mladšia Gabriela Gajanová obsadila šiestu priečku v behu na 800 m s časom 2:04,59 min. Členka AK ZŤS Martin bola v polovici trate štvrtá, ale v závere už nemala dosť síl. "Žiaľ, dnes mi to nešlo. Už po 300 metroch som cítila únavu. Snažila som sa zabojovať, ale bol to predovšetkým boj samej so sebou. Nevyšlo to, ale ide sa ďalej," uviedla zverenkyňa švajčiarskeho trénera Louisa Heyera, ktorá si pripísala 1112 bodov do rebríčka. Zvíťazila Maďarka Bianka Barthová-Kériová s časom 2:01,21 min.

3.9.2022 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Top Athletics