Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Jamajský šprintér sa zranil cestou na štadión, napriek tomu súťažil a predstaví sa vo finále

Jamajský šprintér sa zranil cestou na štadión, napriek tomu súťažil a predstaví sa vo finále
Jamajskému šprintérovi Andrewovi Hudsonovi takmer zabránila v účasti vo štvrtkovom semifinále behu mužov na 200 m na majstrovstvách sveta v atletike v maďarskej Budapešti nešťastná udalosť.
BUDAPEŠŤ 26. augusta - Pri zrážke dvoch vozíkov, ktorými prevážajú športovcov z tréningového centra na štadión, sa 26-ročnému Hudsonovi dostali do oka kúsky skla a spôsobili mu zahmlené videnie.

Lekári vybrali Hudsonovi z pravého oka niektoré z črepín, no aj tak mal problém so zrakom. Napriek tomu štartoval v semifinále a skončil v ňom piaty. Aj keď to nestačilo na postup do finálovej osmičky, organizátori mu umožnia súťažiť v piatkovom finále ako deviatemu šprintérovi. Organizačný výbor podľa oficiálneho vyhlásenia bude incident vyšetrovať.
"Bolo to desivé, ale aj také veci sa stávajú. Ide však o môj zrak a ten je dôležitejší ako preteky, nebudem totiž súťažiť navždy," opísal Hudson nehodu a k samotným pretekom uviedol: "Robil som, čo som mohol. Asi 20 minút som premýšľal, či budem súťažiť alebo nie. Tvrdo som drel, aby som sa sem dostal. Každý čelí v živote prekážkam. Keďže som bol schopný bežať, skúsil som to."

Hudson mal bežať v prvom semifinále spolu s Američanom Noahom Lylesom, ktorý obhajuje titul na dvojstovke. Ich štart však pre nehodu posunuli asi o 30 minút a bežali ako poslední. Lyles napriek okolnostiam zabehol najlepší čas 19,76 s a zabojuje o druhý titul v Budapešti, ten prvý už získal na stovke. "Prežil som nehodu a aj tak som dosiahol najlepší čas v semifinále. Ďakujem bohu, že dal na mňa pozor," napísal Lyles na svojom instagrame.
26.8.2023 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP