Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Jamajská šprintérska legenda Shelly-Ann Fraserová-Pryceová oznámila, že po OH v Paríži ukončí kariéru

Jamajská šprintérska legenda Shelly-Ann Fraserová-Pryceová oznámila, že po OH v Paríži ukončí kariéru
Trojnásobná olympijská víťazka v behu na 100 metrov Shelly-Ann Fraserová-Pryceová oznámila, že po olympijských hrách v Paríži plánuje ukončiť aktívnu športovú kariéru.
BRATISLAVA 9. februára - Tridsaťsedemročná Jamajčanka je považovaná za jednu z najlepších šprintérok v histórii atletiky. V Pekingu v roku 2008 a v Londýne v roku 2012 triumfovala pod piatimi kruhmi v „stovke“. V Tokiu v roku 2021 pomohla svojej krajine získať zlatú medailu v štafete 4x100 metrov. Informáciu priniesla britská televízia BBC s odvolaním sa na jej rozhovor pre Essence.com.

„Môj syn ma potrebuje. S manželom sme utvorili pár ešte pred rokom 2008 a celý svoj život prispôsobil mojej kariére. Sme tím. Vďaka ich podpore som schopná robiť tieto veci celé tie roky. Myslím si, že nastal čas sa im teraz odvďačiť,“ uviedla dôvody konca kariéry jamajská atletická hviezda.
Okrem troch zlatých olympijských medailí získala Shelly-Ann Fraserová-Pryceová na OH aj štyri striebra a jeden bronz. Na majstrovstvách sveta počas doterajšieho priebehu kariéry zaznamenala 16 cenných kovov, z toho bolo desať zlatých.

Víťazstvom v katarskej Dauhe v roku 2019 sa stala najstaršou ženou, ktorá vyhrala titul majstra sveta v behu na 100 m. Tento rekord neskôr predĺžila opätovným víťazstvom vo veku 35 rokov v americkom Eugene v roku 2022.

„Môžete mať vplyv aj v tom, že ste schopný ukázať nesebeckosť. Nestačí prísť na trať a získavať medaily. Je nemenej dôležité vedieť, kedy je ten správny čas uvoľniť miesto novej mladej generácii. Dať im možnosť takisto snívať,“ dodala rodáčka z jamajského mesta Kingston.

9.2.2024 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: SITA/AP