Načítavam...
Beháme.sk
Zvoľte veľkosť písma:
AaAaAaAaAa
Beháme.sk

Gajanová štvrtá na Diamantovej lige v Marakéši

Gajanová štvrtá na Diamantovej lige v Marakéši
Výborná Gabika Gajanová! Na štvrtom mítingu Diamantovej ligy 2024 v marockom Marakéši finišovala vo svoje prvej osemstovke v letnej sezóne štvrtá v piatom najlepšom výkone kariéry 2:00,30 min.
 Ešte na méte 600 m bežala na poslednej 10. priečke, ale postupne sa predrala dopredu a v záverečných metroch predstihla i Talianku Coirovú a bola tak najlepšia Európanka.

„Musím priznať, že to neboli ideálne preteky, bolo v nich dosť ´strkaníc´, pre ktoré som viackrát stratila rytmus a nemohla som bežať svojím tempom. Bola to taká klasická mítingová osemstovka. Myslím si, však že som v záverečnej rovinke dobre zabojovala a ostalo mi dosť síl na finiš. S tým som nadmieru spokojná. Aj čas – vzhľadom na začiatok sezóny – je v pohode. S premiérovou letnou osemstovkou som teda spokojná,“ hodnotila Gabika.
Osemstovkárky začali rýchlo (400 m za 57,07) a z tohto tempa napokon rezultoval aj svetový výkon roka 1:57,26 víťaznej Sekgodisovej z Juhoafrickej republiky. Dvadsaťštyriročnú Gajanovú zdolali potom už len Alemuová z Etiópie (1:57,70) a Yarigová z Beninu (1:59,96). Zverenka švajčiarskeho kouča Louisa Heyera Gajanová v piatom štarte na mítingu DL dosiahla svoje druhé najlepšie umiestenie, v roku 2019 bola v Lausanne 3., ale disciplína nebola bodovaná. Okrem toho bola ešte šiesta (Lausanne 2021) a dvakrát deviata (Lausanne 2022 a Paríž 2023).

Marakéšska osemstovka potvrdila, že atlétka AK ZŤS Martin má v úvode sezóny dobrú sezónu: minulú stredu Gajanová v Langenthale zlepšila na 600 m časom 1:26,34 vlastný najlepší slovenský výkon histórie.
19.5.2024 / Dráhové behy / Autor: SAZ/atletika.sk /  Foto: SAZ/Ján Luky