Gajanová si zlepšila osobný rekord, Forsterová vyrovnala sezónne maximum

Slovenská osemstovkárka Gabriela Gajanová si zlepšila osobný rekord hneď v úvodných pretekoch letnej časti sezóny na 800 metrov, na mítingu so strieborným štatútom Svetovej atletiky v nemeckom Rehlingene obsadila vo svojej najsilnejšej disciplíne tretiu priečku s časom 2:00,55 min.
BRATISLAVA 29. mája -  Pre 23-ročnú členku AK ZŤS Martin aj VŠC Dukla Banská Bystrica to pritom bola prvá súťažná osemstovka vonku v tomto roku.

Gajanová zaostala v cieli iba za víťaznou Švajčiarkou Audrey Werrovou (1:59,67 min) a druhou Keňankou Naomi Korirovou (2:00,35 min). "S tým, ako som bežala, som mimoriadne spokojná. Strážila som si celý čas pozíciu, z ktorej som potom v cieľovej rovinke zaútočila. Tretie miesto mi prinieslo nielen cenné body do svetového rebríčka a kvalifikácie na majstrovstvá sveta, ale aj osobný rekord, v ktorý som tentoraz nedúfala. Osobák ma veľmi príjemne prekvapil," uviedla účastníčka OH v Tokiu pre oficiálny web Slovenského atletického zväzu (SAZ).

Dvojnásobná bronzová medailistka z mládežníckych majstrovstiev Európy odštartovala letnú časť aktuálnej atletickej sezóny novým osobným aj národným rekordom v behu na 600 m žien, v polovici mája na mítingu vo švajčiarskom Langenthale skončila tretia na "šesťstovke" s časom 1:26,61 min a prekonala historické slovenské maximum Lucie Hrivnák Klocovej o 35 stotín sekundy. Na HME 2023 v tureckom Istanbule obsadila 9. miesto na osemstovke, pričom s výkonom 2:01,70 min prekonala halový národný rekord na tejto trati z roku 1987.

Počas uplynulého víkendu sa darilo aj slovenskej šprintérke Viktórii Forsterovej, ktorá si vybojovala tretiu pozíciu na hladkej stovke na bronzovom mítingu Venizelia v gréckej Chanii. Dvadsaťjedenročná členka ŠK ŠOG Nitra si vyrovnala sezónny maximum s výkonom 11,65 sekundy. Za víťaznou Brazílčankou Martinsovou zaostala o 23 stotín sekundy a za druhou Švajčiarkou Korovou o 17 stotín sekundy. V behu na 100 m prekážok žien skončila Slovenka štvrtá s časom 13,44 s, o 9 stotín za sezónnym maximom.
29.5.2023 / Dráhové behy / Autor: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené. /  Foto: Gabika Gajanová